ZVEZDA I DALJE NEPORAŽENA! Posle drame u finišu pala i Cedevita u Zagrebu!

Crveno - beli pobedili u Zagrebu 88:87 i ostvarili 9. uzastopnu pobedu na jadranu čime su ostali na čelu tabele * Briljirao je Markus Vilijams sa 12 asistencija i 11 poena, dok je Jaka Blažič ubacio 20 poena

• 12

Košarkaši Crvene zvezde Telekom nastavili su dominaciju na Jadranu pošto su zabeležili i 9. uzastopnu pobedu.

Crveno - beli su ovoga puta pobedili Evroligaša Cedevitu sa 88:87 u derbiju 9. kola. Aba lige. Zvezdi sada treba još jedan trijumf da izjednači rekord Makabija iz sezone 2011/12 koji je imao 10 pobeda na startu.

Ipak, do istorijskog rekorda crveno - belima će biti potrebno da sakupe 12 pobeda, kako bi se izjednačili sa Olimpijom iz sezone 2001/02

CEDEVITA: Zubčić 8, Ramljak 5, Pilepić 21, Babić, Delaš A 12, Žganec, Bilan 13, Delaš M 10, Gordić 5, Ukić 8, Arapović 5.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 11(12 asistencija), Rebić, Čvorović, Dangubić 4 Mitrović 12 (10sk), Lazić 6, Blažič 20 (4-5 za tri), Kalinić 7,  Marjanović 4, Tejić 6, Dženkins 5, Cirbes 13

Meč je rešen posle dramatične završnice. Iako je Zvezda vodila čitavo drugo poluvreme u jednom momentu i sa 13 poena razlike 70:57, prava drama je viđema u poslednja dva minuta.Na dva minuta pre kraja Zvezda je vodila 85:80, ali je Delaš ubacio trojku, a zatim je na 1,17 minut do kraja Cedevita košem Bilana izjednačila na 85:85.

Zvezda je promašila napad a Zagrepčani dolaze do prednosti 87:85 na 55 sekudni do kraja.

Zvezda je krenula u napad fauliran je Cirbes koji je pogodio jedno bacanje za 87:86.

Cedevita je zatim promašila sledeći napad i Zvezda je 24 sekunde pre kraja imala priliku za pobedu. Blažič je imao loptu, krenuo je u prodor i fauliran je na 5 ,7 sekundi pre kraja.

Slovenac je ubacio oba bacanja, a u poslednjih 5, 7 sekundi Cedevita nije uspela da pogodi koš pošto je Delaš promašio sa osam metara.

DOBAR POČETAK, ODLIČNO DRUGO POLUVREME

Zvezda je furiozno počela meč. Odličnom odbranom i kontranapadima napravila je 11:0 na samom početku

Međutim, Zagrepčani su se vratili u meč i smanjili prednost 12:6, a Zvezda je bila četiri minuta bez koša.

To je rezultiralo serijom domaćina koja je iznosila 17-6 kada se pogleda cela četvrtina, a Zvezda je dobila dve tehničke greške u prvih 10 minuta.

Od tada do poluvremea domaći tim je imao prednost i incijativu na terenu a crveno - beli su smušenom igrom dozvolili rivalu da ima prednost od šest poena 34:28.

MAGIČNI VILIJAMS I LUCIDNI BLAŽIČ

Ali, u nastavku meča kreće mašinerija Zvezde.

Probudio se Jaka Blažič i u trećoj četvrtini vezao tri trojke, uključujući i onu u poslednjoj sekundi trećeg perioda, dok je Markus Vilijams je delio lopte kao na tacni.

Za tili čas Zvezda je otišla na plus 13 70:57 i tu razliku je održavala sve do 35 minuta.

U nekoliko navrata Cedevita je uspela da se približi na šest poena razlike 72:66, ali je tek dva minuta pre kraja prišla na 85:83 i učinila meč neizvesnim.