Zvezda remijem završila polusezonu: Mladost u 90. minutu kaznila šampiona (VIDEO)

Kada su svi očekivali kraj meča u Lučanima i pobedu Zvezde, sevnula je kontra domaćeg tima i gol Jovanovića u 90. minutu

• 38

Iako su na teškom gostovanju u Lučanima bili oslabljen neigranjem nekolicine prvotimaca, fudbaleri Crvene zvezde su bili blizu da se pobedom oproste od 2014. godine i jesenjeg dela JSL. Golom Nejca Pečnika u 16. minutu šampion je vodio od 16. minuta, ali je Mladost izjednačila pogotkom Jovanovića u 90. minutu - 1:1 (1:0)

Bez Lazića u odbrani, Ristića u sredini, Rakića i Jovića u napadu, Zvezda je od prvog minuta krenula ofanzivno protiv tima koji ima samo jedan poraz kod kuće. Priželjkivao je Nenad Lalatović rani gol kako se u redove njegovog tima ne bi uvukao nemir koji poslednjih nekoliko mečeva ne izlazi sa Marakane, ali i zbog toga što bi teren bio sve gori i gori u nastavku.

Nakon nekoliko dobrih prolaza Darka Lazovića s desne strane, želja mu se uslišila u 16. minutu kada je Pečnik uzeo loptu, napravio korak, dva i matirao Krznarića sa 18 metara. Golman domaćeg tima nije mogao da zaustavi milimetarski precizan šut Pečnika.

I posle gola Zvezda je bila bolja na terenu. Međutim, kontra Gavrića i kašnjenje Despotovića je bilo sve što je šampion u nastavku prikazao. S druge strane, Milosavljević je mogao da izjednači nekoliko minuta posle gola Pečnika, ali je Rajković odlično intervenisao.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Zvezda je mogla do drugog gola. Najpre je Mijailović pogodio stativu, a potom je Pečnik, na asistenciju Bosančića, šutirao preko gola sa 10-ak metara. Nedugo zatim Zvezda je tražila penal nakon prekršaja nad Bosančićem, ali se pištaljka nije čula.

Najbolju priliku u nastavku meča imao je Vukašin Jovanović u 71. minutu. Odlično je mladi štoper skočio nakon centaršuta s leve strane, ali je lopta prohujala pored stative Krznarića. Mladost je bila totalno inferiorna u drugih 45 minuta, a jasno se videlo koliko im je nedostajao ubojiti napadač Eze Frajdej.

Ipak, kada se očekivao kraj meča i nova tri boda Zvezde, sevnula je kontra domaćeg tima, a rezervista Jovanović je prevario kompletnu odbranu i golmana Rajkovića.

Ukoliko Partizan dobije Borac, šampion Srbije će zaostajati šest bodova za crno-belima.

Mladost - Crvena zvezda 1:1

(Jovanović 90 - Pečnik 16)

Mladost: Krznarić, Marković, Milunović, Zonjić, Nenadić, Pešić (Jovanović 46), Radin, Adamović, Tešić, Živadinović, Milosavljević.

Crvena zvezda: Rajković, Pavićević, Planić, Jovanović, Mijailović, Kovačević, Lazović, Bosančić (Gogić 70), Pečnik, Gavrić (Katai 86), Despotović.