Liverpul se spasao novog poraza golom štopera u 99 minutu!

Fudbaleri Liverpula i Arsenala igrali su nerešeno 2:2, u derbi utakmici 17. kola engleske Premijer lige

• 1

Posle veoma dobrog fudbala i mnogo uzbuđenja na Enfildu, tim Brednana Rodžersa izvukao je bod protiv londonskih "tobdžija" u samoj završnici, što je i najrealniji ishod.

Liverpul, u čijem je sastavu bio srpski napadač Lazar Marković i igrao do 74. minuta, poveo je pred kraj poluvremena, ali je samo minut kasnije Arsenal izjednačio, pa je i u nastavku vođena velika i neizvesna borba.

Činilo se da će gosti do celog plena kada je Žiru matirao Džonsa pola sata pred kraj, međutim, upornost fudbalera Liverpula isplatila se gotovo u poslednjim trenucima sudijske nadoknade, a radost navijačima doneo je defanzivac Škrtel.

Arsenal je ovim remijem preskočio Totenhem na tabeli i preuzeo 6. mesto, dok je Liverpul na 10. poziciji.