Mesi spasao Luis Enrikea! Barselona savladala Atletiko u derbiju Primere! (FOTO) (VIDEO)

• 1

Fudbaleri Barselone pobedili su na Nou Kampu madridski Atletiko sa 3:1 (2:0) u derbiju 18. kola španske Primere, pa će trener katalonskog kluba još neko vreme ostati Luis Enrike.

Katalonski tim slavio je golovima Brazilca Nejmara u 12, Luisa Suareza u 35. i Lionel Mesi u 90, dok je jedini gol za Atletiko dao Mario Mandžukić iz penala u 57. minutu.

Barselona je do pobede došla sasvim zasluženo, od starta je nametnula svoj ritam i stil igre, u kojem se branioc titule nije snašao.

Posebno raspoložen bio je Barselonin napadački trio - Nejmar, Suarez i Mesi, za koje odbrana "jorgandžija" nije imala rešenje.

Već posle prvog poluvremena katalonski tim imao je dva gola prednosti, ali je pitanje da li je drugi Mesi bio regularan, s obzriom da je Mesi kod prijema lopte odigrao na diskutabilan način.

Ipak sudija Maljenko je pustio da se igra nastavi, pa je Suarez postigao gol, na aistenciju Argentinca.

U nastavku fudbaleri Barselone želeli su da "umrtve" meč, a jedino što je Atletiko uspeo da uradi je gol Mandžukića iz sumnjivo dosuđenog penala.

Tačku na utakmicu stavio je najbolji pojedinac meča Mesi, posle odlične saradnje sa Ivanom Rakitićem.

Barselona naredni meč gostuje u La Korunji Deportivu, dok Atletiko igra protiv Granade.