PARTIZANOVO ČUDO: Crno-beli uz pomoć Grobara slomili Galatasaraj u neverovatnom preokretu! (FOTO) (VIDEO)

U skroz ispunjenom bazenu na Banjici i neviđene mere obezbeđenje Vujasinovićev tim je uspeo u poslednjoj četvrtini da nadoknadi dva gola zaostatka i trijumfuje

• 35

To je snaga navijača Partizana! Crno-beli vaterpolisti su uz nezapamćenu podršku svojih najvernijih pristalica ostvarile prvu pobedu u ovogodišnjoj Ligi šampiona protiv Galatasaraja 10:7 posle neverovatnog preokreta.

U jednoj fantastičnoj atmosferi i malo neobičnom ambijentu mladi tim Vladimira Vujasinović slobodno se može reći napravio je rpavi podvig protiv daleko iskusnijeg protivnika koji je imao i vođstvo od dva gola razlike.

Igra čitavog tima je bila na vrhunskom nivou, ali svakako bi trebalo istaći odlične odbrane golmana Rističevića koji je spustio roletnu na svoj gol u drugom poluvremenu.

Neobičnu uvertiru zbog svega što se dešavalo u poslednja dva meseca na relaciji srpski klubovi i navijači - Galatasaraj i posle odlaganja i toga da li će na kraju biti prisustvo publike dozvoljeno, imao je ovaj meč.

Upravo zato su i najvatrenije i najvernije prsitalice srpskog kluba poslušale Vujasinovićev poziv da dođu i pomognu njegovom timu da savlada Galatasaraj. Odazvale su se i napravile ambijent za pamćenje, koji je uz neviđene mere obezbeđenja protekao bez ijednog incidenta.

Imali su vođstvo crno-beli posle prve četvrtine, ali je u naredne dve protivnik zaigrao mnogo bolje i došao do velikog vođstva, a onda je usledilo čudo u poslednjem periodu meča.

Pomenuti golman Rističević je kao hobotnica branio sve, a napadači crno-belih su se raspucali u napadu i postigli čak pet golova zaredom, a nisu primili nijedan i na kraju zasluženo trijumfovali.

Najefikasniji akter u poebdničkom timu bio je Dušan Mandić koji je sa četiri pogotka vukao svoj tim do pobede, a dva je dao Subotić uz po jedan gol Jakšića, Radojevića, Gilena i Stojanovića.  Na drugoj strani sa tri pogotka je bio najubojitiji Janović.

PARTIZAN _ GALATASARAJ 10:7 (1:0, 2:4, 3:3, 4:0)

Partizan: Rističević, Gilen 1, Mandić 4, Vico, Subotić 2, Repanović, Gogov, Jakšić 1, Manojlović, Radojević 1, Stojanović 1, Asanović, Brakočević.

Galatasaraj: Gezek, Simsek 1, Janović 3, Čolak, Kljajević, Gučlu, Nikić 1, Pasković, Vukčević 1, Korolija, Destici, Aksentijević 1, Šćepanović.