Miha slavio posle preokreta, Torino srušio Napoli (VIDEO)

Sampdorija Siniše Mihajlovića ostvarila bitnu pobedu u trci za Evropu, dok su Rimljani ubedljivim trijumfom protiv Sasuola najavili napad na plasman u Ligu šampiona

• 0

Fudbaleri Lacija savladali su u gostima ekipu Sasuola sa 3:0, dok je Sampdorija u Bergamu preokretom osvojila sva tri boda protiv domaće Atalante (2:1), u utakmicama 25. kola italijanske Serije A.

Rimljani su 13. pobedom ove sezone ostali u konkurenciji za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a srpski reprezentativac u njihovim redovima, Dušan Basta, meč je odgledao sa klupe.

Sasuolo je nakon sjajnih partija jesenas ušao u lošu seriju i osmim porazom ostao na 12. poziciji.

Susret je obeležio prelep gol Felipea Andersona, kojim je Lacio načeo rivala.

Atalanta je bila blizu važnog uspeha u borbi za opstanak, vodila je još od 16. minuta, ali je Sampdorija Siniše Mihajlovića u drugom delu utakmice igrala veoma dobro, na vreme je izjednačila, a potom u završnici došla do trijumfa kojim je ostala u trci za plasman u Evropu.

Srpski golman Vlada Avramov je bio rezerva u porazu domaćina, koji je ostao najbliži zoni ispadanja.

Verona je osvojila ceo plen na gostovanju Kaljariju na Sardiniji (2:1), Boško Janković je ponovo bio starter i igrao je do 55. minuta, dok je na golu za Kaljari bio Željko Brkić.

U meču koji se igrao od 18.00 časova Fiorentina je bila bolja od Intera na Đuzepe Meaci rezultatom 1:0. Strelac gola odluke bio je Mohamed Salah na početku drugog poluvremena. Vredi pomenuti i da je Nemanja Vidić odigrao celi meč.

Kjevo - Milan 0:0

Kaljari - Verona 1:2