LALATOVIĆ I DŽAJIĆ GLEDALI IZ LOŽE: Večiti derbi bez pobednika! (FOTO)

Ovaj rezultat više odgovara crno-belima u trci za šampionsku titulu Omladinske lige Srbije

• 8

Utakmica 18. kola Omladinske lige Srbije između Crvene zvezde i Partizana odigrana je na glavnom terenu stadiona "Rajko Mitić". Omladinski večiti derbi završen je bez pobednika i golova - 0:0.

Za ovaj meč vladalo je veliko interesovanje, a na tribinama stadiona u Ljutice Bogdana bilo je oko 1.000 navijača. Ovaj rezultat više odgovara Partizanu, koji će preuzeti prvo mesto na tabeli od Rada.

Utakmicu su iz lože posmatrali trener prvog tima crveno-belih, Nenad Lalatović, kao i generalni direktor kluba Zvezdan Terzić. Među gledaocima su bili i Aleksandar Luković, Dragan Džajić, Vladimir Petrović, Marko Pantelić, Ognjen Koroman i Goran Drulić.

U prvom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika za gol, mada je Vukašin Jovanović mogao da postigne autogol, kada je loše reagovao posle centaršuta i lopta mu prešla preko noge, pa je golman uz pomoć stative odbranio.

Luka Jović je u nastavku ušao u igru, i u uvodnim minutima je imao tri prilike prilike. Prvi put je mogao bolje da zahvati glavom loptu poslatu iz kornera, a nedugo potom je dobio dobru loptu od Grujića, ali je šutirao preko gola. Slično je bilo i nekoliko minuta kasnije, ali je mladi Zvzein napadač ponovo glavom poslao loptu iznad prečke.

Partizan je imao solidnu priliku iz slobodnog udarca, ali su mreže do kraja mirovale.

Posle 18 kola, situacija na vrhu tabele je izuzetno zanimljiva. Podsetimo, šampiona očekuje plasman u UEFA Ligu šampiona mladih.

Tabela: Partizan 39 (+1), Rad 38, Vojvodina 35, Crvena zvezda 33 (+1), OFK Beograd 27…