Junajted i Čelsi jesu pobedili, ali čitava engleske bruji o projektilima Runija i Adama! (VIDEO)

Engleski reprezentativac je fenomenalnim volejom obeležio susret "crvenih đavola" i Aston Vile, dok je iskusni Škot to uradio u duelu Čelsija i Stouka

• 1

Favoriti su pobeđivali u Premijer ligi, ali ono o čemu svi pričaju i tek će pričati su dva pogotka koje smo videli na terenima danas u Engleskoj. Prvo remek-delo je autorski rad Vejna Runija, a drugi Čarlija Adama.

Čelsi jeste pobedio Stouk teškom mukom 2:1, ali čak i navijači "plavaca" kada se budu sećali ove utakmice, sećaće se po pogotku koji je postigao škotski reprezentativac. Nakon što je Eden Azar u 39. minutu iz jedanaesterca doneo prednost domaćem timu, stupio je na scenu Adam.

GOL GODINE: Fudbaler Stouka lobovao Kurtou sa 60 metara daljine! (VIDEO)

Igrao se 44. minut kada je uzeo loptu na svojoj polovini, gurnuo je malo i onda sa ivice kruga na centru na svojoj polovini odapeo projektil i spasa nije bilo za previše istrčalog Kurtou koji verovatno više nikada neće napuštati peterac posle ovoga. Svi na "Stamford bridžu" su ustali i aplaudirali nekadašnjem igraču Liverpula.

Ipak, domaćin je uspeo da dođe do tri boda preko Loika Remija u 62. minutu.

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na "Old Trafordu" Aston Vilu sa 3:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Junak meča za Junajted bio je Ander Erera, koji je postigao golove u 43. i 91. minutu, dok je spektakularan pogodak u 79. minutu postigao Vejn Runi posle sjajnog prijema i volej udarca.

Minut kasnije jedini gol za goste postigao je Beneteke. Izabranici Luja van Gala nisu briljirali, imali su veći posed lopte i inicijativu, ali su osvojili nova tri boda i pretekli na tabeli trećeplasirani Mančester Siti, koji u ponedealjak gostuje Kristal Palasu.

U ostalim mečevima Everton je minimalnim rezultatom pobedio Sautempton za koji je u drugom poluvremenu nastupio Dušan Tadić, Svonsi je kod kuće bio bolji od Hala 3:1, dok je Kvins Park Rendžers ubedljivo savladao na gostovanju Vest Bromvič Albion 4:1.

U derbiju kola Arsenal je u Londonu sa 4:1 deklasirao Liverpul.