Đenova dobila Milan posle 57 godina, Juventus na bod od titule!

Đenova ubedljivo slavila na San Siru sa 3:1, dok je Juventus istim rezultatom srušio Fjorentinu

• 1

Fudbaleri Đenove napravili su najveće iznenađenje 33. kola Serije A. Uspeli su da pobede Milan sa 3:1 i to im je prva pobeda posle 50 godina u MIlanu. JUventus je dobio Fijorentinu sa 3:1 i sada je na bod od osvajanja titule prvaka.

Fudbaleri Lacija ubedljivo su  na svom terenu savladali Parmu sa 4:0 (3:0) u utakmici 33. kola Serije A.

Rimljani su pitanje pobednika rešili već posle 15 minuta kada su imali čak tri gola viška preko Marka Parola, Miroslava Klosea, a konačan rezultat u završnici postavio je Balde Keita.

Lacio je ostao na drugom mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona, ali i gradski rival Roma mu je na samo jedan bod zaostatka.

Ekipa Rudija Garsije bila je takođe ubedljiva u Ređo Emiliji protiv Sasuola sa 3:0, a prvenac je postiglo najveće januarsko pojačanje Sejdu Dumbija.

Najzaslužniji za prekid Romine serije od tri meča bila bez trijumfa bio je Miralem Pjanić, koji je zabeležio gol i dve asistencije.

Novi-stari šampion Juventus je posle preokreta slavio nad Fiorentinom, a tragičar je štoper "ljubičastih" Gonzalo Rodrigez jer je nakon realizovanog uspeo da promaši penal početkom drugog poluvremena.

Fudbaleri Milana ponovo su razočarali još jednim porazom, a bodove sa San Sira odnela je Ðenova. U strelce se upisao i bivši napadač "rosonera" Mbaje Nijang.