Kajakaši i kajakašice oborili rekord i izdominirali na EP: Srbija se iz Češke vraća sa 7 medalja!

Reprezentativci naše zemlje ostvarili su vrhunske rezultate na prvenstvu Evrope i postavili novi rekord po broju medalja

• 0

Kajakaši i kajakašice Srbije ostvarili su izuzetne rezultate na Evropskom prvenstvu u Češkoj. Oni su osvojili rekordnih sedam medalja u Račicama.

Poslednju u nizu medalja osvojio je dvojac Grujić - Novaković u disciplini K2 na 200 metara. Oni su osvojili srebrnu medalju sa rezultatom 32,292 sekundi.

SRBIN OPET NA TRONU EVROPE: Dragosavljević odbranio zlato na EP u Češkoj!

Pre srebrnog dvojca, veliki uspeh ostvario je Marko Dragosavljević, koji je odbranio titulu prvaka Evrope u disciplini K1 na 200 metara. To je ujedno bilo i najsjajnije odličje.

Bronzane medalje sovojili su:

Dejan Pajić u disciplini K-1 na 500 metara, Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić  u disciplini K-2 na 1.000 metara, a isti rezultat ostvarili su i na dvostruko kraćoj deonici. Nikolina Moldovan stigla je do bronze u disciplini K-1 na 200 metara, a istu medalju osvojila je i u dvojcu sa sestrom Oliverom u disciplini K-2 na 200 metara.