DEJVIS KUP: Češka ide u Argentinu, uzdasi Srbije za Jankovim šansama

Berdih doneo treću pobedu domaćinu pošto je savladao Tipsarevića sa 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 7:6 (9:7)

• 0

Češka ide na megdan Argentini u polufinalu Dejvis kupa, a Srbiji, koja je u Pragu izvukla maksimum bez najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, ostaju uzdasi za šansama Janka Tipsarevića.

Vodeći domaći igrač Tomaš Berdih doneo je Češkoj treću pobedu, pošto je u uzbudljivom meču, koji je trajao tri sata i 45 minuta, savladao Janka sa 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 7:6 (9:7). Kolika je Tipsarevićeva žal što nije izjednačio na 2:2 u pobedama, govore ovi detalji: u prvom setu je servirao da ga osvoji pri vođstvu sa 5:3, a u drugom ista takva prilika pri 5:4, u drugom taj-breku vodio je sa 5:4 i imao dva servisa, ali je vrhunac njegovih šansi bio taj-brek trećeg seta. Prethodile su mu dve set-lopte (15:40) na Berdihov servis pri Jankovom vođstvu sa 6:5.

Tipsarević je u tom „produžetku“ trećeg seta poveo sa 5:1 pa sa 6:3, ali su Čehu pripala sledeća četiri poena, dva na servis srpskog tenisera. Berdih se od ivice ambisa vratio na pobednički put s kojeg više nije mogao da skrene.

Srbija je pobedom protiv Švedske u Nišu u prvom kolu sačuvala mesto u Svetskoj grupi za sledeću godinu.

Argentina je u Buenos Airesu savladala Hrvatsku. Posle prva dva dana bilo je 2:1 za domaćina, kome je odlučujuću pobedu doneo Huan Martin del Potro protiv Marina Čilića sa 6:1, 6:2, 6:1.

Polufinale je od 14. do 16. septembra, nedelju posle US opena. U drugom meču Španija dočekuje SAD.

Naša reprezentacija neće igrati taj septembarski susret iza „Flašing Medouza“ prvi put posle 2005. Ranije su to bili mečevi u plej-ofu za Svetsku grupu, a prethodne dve godine polufinale.

ČEŠKA – SRBIJA 4:1

Berdih – Troicki 6:2, 6:1, 6:2

Tipsarević – Štepanek 5:7, 6:4, 4:6, 6.4, 9:7

Berdih/Štepanek – Bozoljac/Zimonjić 6:4, 6:2, 7:6.