Manćiniju ni Gospa ne pomaže, Arsenal pogurao Junajted ka titulI! (VIDEO)

Fantastičan gol Mikela Artete u 87. minutu doneo minimalan trijumf Arsenalu nad Sitijem, i verovatno uručio Junajtedu šampionsku krunu

• 0

Arsenal je doveo Mančester Junajted pred osvajanje 20. titule šampiona Engleske! "Tobdžije" su u derbiju kola savladale Mančester Siti evrogolom Mikela Artete 1:0 i napravile ogromnu uslugu "crvenim đavolima" ka odbrani titule u Premijer ligi. Sada je razlika između mančesterskih rivala osam bodova, a s obzirom na to da je do kraja šampionata ostalo samo šest kola, jasno je da samo čudo može da pomogne "građanima" da preokrenu šampionsku trku.

Pokazalo se da skupoceni sastav Sitija psihički "puca" kada je najpotrebnije i da još nema karakter za osvajanje velikih trofeja. Arsenal je istovremeno napravio i veliki korak ka osvajanju trećeg mesta koje vodi direktno u Ligu šampiona. Sada "beže" Totenhemu dva, a petoplasiranom Čelsiju čak pet bodova.

Junak pobede bio je španski vezista Mikel Arteta. Njegov fantastičan gol u 87. minutu rešio je pitanje pobedinka. Arteta je sa nekih dvadesetak metara šutirao neodbranjivo u sam ugao gola nemoćnog Džoa Harta. Mogle su "tobžije" da slave i ubedljivije, ali je Remzi u poslednjim momentima meča propustio zicer posle munjevite kontre Vengerovog tima. Imao je Arsenal i dobre prilike preko Volkota i Rociskog, ali su Hart i odbrana Sitija uspevali da sačuvaju mrežu sve do kobnog 87. minuta. Van Persi je takođe imao sjajnu priliku, ali mu je saigrač Vermalen slučajno izbio loptu sa gol-linije!

Ogromna ulaganja Sitija nisu donela titulu, a sada se drma klupa i Robertu Manćiniju, koji je i sam priznao da očekuje otkaz u slučaju da ne osvoji titulu. Nedavno je čak tražio i pomoć Gospe iz Međugorja.