Golman Srbije odbranom u poslednjoj sekundi doneo bod kojim Srbija ide na EP!

Rukometaši Srbije odigrali su nerešeno sa Crnom Gorom 23:23 u meču pretposlednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

• 9

Rukometna reprezentacija Srbije igrala je nerešeno 23:23 sa selekcijom Crne Gore u Baru u meču 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016.

Srbija je osvojila bod koji im je doneo velike šanse za plasman na EP. Junak meča je golman Obrad Ivezić koji je tri sekunde pre kraja odbranio čist šut protivnika.

Crna Gora je na čelu grupa sa sedam bodova, dok Island imaju takođe sedam a Srbija šest.

Navijači zapalili albansku zastavu u Baru pred meč Srbije i Crne Gore!

U poslednjem kolu Srbija dočekuje autsajdera Izrael, dok Crna Gora igra sa Islandom. U slučaju poraza Crnogoraca(što je dosta realno) a naše pobede nad Izraelom, Srbija je sigurno na EP. Ako bude remija na Islandu odlučivaće međusobni skor sve tri ekipe, jer će svi imati po osam bodova.

Međutim, čak i da budemo treći u grupi kao najslabiji idemo na EP jer ćemo biti najbolja trećeplasirana ekipa.

Dve najbolje selekcije uz najbolju trećeplasiranu obezbediće plasman na EP.

Srbija je bolje odigrala prvo poluvreme u kojem je od imala sve vreme prednost od dva do tri gola razlike 9:6, a na poluvremenu 14:11.

Međutim, neverovatan pad je usledio u drugom poluvremenu gde su Crnogorci jakim pritiskom i blagim sudijskim odlukama (imali jedno isključenje do 55 minuta) napravili preokret i poveli 18:16..

Nakon toga Srbija je sve vreme jurila prednost rivala, stizala pa opet gubila...i na kraju se ušlo u egal.

Imali smo napad, i dali smo gol na 30 sekudni do kraja ali je sudija dosudio faul u napadu i dao Crnogorcima šansu za pobedu koju nisu iskoristili.