POČELA ODBRANA TITULE! Đoković lagano do prve pobede na Vimbldonu

Srpski teniser plasirao se u drugo kolo Gren Slema u Londonu pobedom nad Filipom Kolšrajberom 3:0 (6:4,6:4,6:4)

• 2

Najbolji svetski teniser Novak Đoković počeo je odbranu trofeja na Vimbldonu pošto je u prvom kolu pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:4)

Bio je ovo prvi meč našeg asa posle finala Rolan Garosa koje je izgubio, tako da nije sve štimalo kako treba u igri, ali je bez većih problema stigao do trijumfa.

Bliski susret Đokovića i uljeza na travi Vimbldona (FOTO) (VIDEO)

Đoković je sedmi put savladao Kolšrajbera uz samo jedan poraz do sada. Zanimljivo je da je naš as slomio svog rivala u sva tri seta tek u finišu, tačnije tek je kod 5:4 pravio brejk za osvajanje seta.

Protivnik u sledećem kolu biće pobednik iz duela Jarko Nieminen i Lejton Hjuit.

- Ovo je kolevka našeg sporta i uvek je lepo igrati na Vimbldonu - rekao je Đoković posle meča i dodao:

- Najlepše emocije me vezuju za ovaj turnir, leptirići u stomaku na prvom meču jer se sećam uspeha prošle godine - rekao je srpski as.

Nije sve išlo glatko po Đokovića tokom meča. U prvom setu je imao vođstvo od 2:0 i servis, ali je Kolšrajber izjednačio.

Ključni momenat je bio osmi gem kada je Nemac napravio duplu servis grešku i omogućio Đokoviću da povede sa 5:3, a kasnije uze set.

U drugom setu viđena je velika borba, Kolšrajber je igrao odlično i držao se u egalu sve do 4:4.

Novak je stigao do 5:4 iako je imao dosta problema, a onda je majstorski uzeo brejk rivalu za 6:4 i 2:0 u setovima.

Treći set je počeo identično kao prvi. Nole brejkom stiže do 3:1 čime je najavio mirnu završnicu seta i pobedu. Ali, uporni Kolšrajber se nije predavao.

Igrao je kao u transu i uzeo brejk Đokoviću a zatim na svoj servis izjednačio na 3:3.

Poveo je Novak i 4:3 i bio nadomak brejka kojim bi rešio meč, ali se Nemac vrati u meč.

Ipak, kod rezultata 5:4, Đoković pravi treći brejk na servis gem Kolšrajbera i treći put osvaja gem i set.