Dobar si Braune, ali nije ti Viktor Nadal: Srbin u osmini finala Vimbldona (FOTO)

Troicki pobedio Nemca sa 3:1 i plasirao se u narednu rundu Vimbldona gde će ga čekati bolji iz duela Vard - Pospišil

• 26

Srpski teniser Viktor Troicki ponovio je uspeh iz 2012. godine i plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je u trećem kolu pobedio naturalizovanog Nemca Dastina Brauna rezultatom 3:1 - 6:4, 7:6, 4:6, 6:3.

Bio je ovo prvi međžusobni meč Troickog i Brauna koji je u žižu javnosti došao nakon što je rundu ranije napravio senzaciju i izbacio sa turnira Rafaela Nadala.

Svi znate da je razbio Nadala, a ne znate kakvu seksi mamu ima za devojku! (FOTO)

Činilo se da će Braun i protiv Troickog ponoviti partiju sličnu onoj protiv Španca, pogotovo nakon dve šanse za brejk na prva dva Viktorova servisa. Srbin je prvi put zapretio u šestom gemu, kada je imao brejk šansu, ali se Braun bacio po terenu i izjednačio na 3:3.

Ipak, tri vezane set lopte u 10. gemu Srbin nije propustio. Doduše, jeste prve dve, ali je na semaforu stajalo 1:0 za Troickog - 6:4.

Braun je drugi set počeo brejkom i poveo sa 2:1, da bi Troicki vratio brejk i poveo sa 3:2. Do kraja seta, obojica su bila sigurna na svoj servis i viđen je taj-brejk koji je Viktor dobio sa 7:3 - 7:6.

Slično kao u drugom, tako su teniseri servirali gem za gem sve do desetog, kada je Nemac iskoristio svoju šansu, osvojio brejk i smanjio na 2:1 u setovima - 6:4. Rani brejk u četvrtom setu trasirao je Viktoru put do osmine finala gde ća ga sačekati bolji iz duela Vard - Pospišil.

Poveo je Srbin sa 2:1 u četvrtom gemu, odservirao za 3:1, kada je u sedmom gemu  dobio nove brejk šanse. Nije ih iskoristio, kao i dva gema kasnije kada je imao dve meč lopte, ali treću jeste - 6:3.