Đoković počeo pohod na titulu u Montrealu

Najbolji srpski i svetski teniser počeo je napad na trofej u Montrealu pobedom nad Tomazom Belučijem sa 6:3,7:6

• 3

Nakon mesec dana pauze, Novak Đoković je startovao severnoameričku letnju sezonu u Montrealu.

Njegov rival bio je Brazilac Tomaz Beluči koga je Novak posle velike borbe pobedio sa 6:3, 7:6 (7:4)

>>>BRUKA: Kanađani ne znaju odakle su Đoković, Tipsarević i Troicki! (FOTO)

Velika borba vodila se od samog početka a Beluči je bio silno motivisan.

Ipak, u prvom setu izdržao je do sedmog gema, kada je Novak napravio prvi brejk a zatim vezao još dva gema i osvojio set.

U drugom setu viđena je još veća borba, a Brazilac je uspeo da drži svoj servis sve do taj brejka.

U taj brejku Đoković je bio koncentrisaniji i napravio je dva mini brejka i tako rešio meč.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Sok - Dimitrov koji je na programu u sredu.

Prošle godine Novak je takmičenje na Rodžers kupu u Torontu završio u trećem kolu porazom od Francuza Žoa-Vilfreda Conge rezultatom 2:6, 2:6.

Ovo je Novakovo deveto pojavljivanje na kanadskom Mastersu (trijumfovao je 2007, 2011. i 2012. godine) i prilika da dođe do 25. titule u kategoriji ATP World Tour Masters 1000.