RASPAD ČELSIJA I LIVERPULA: Sramota velikana pred svojim navijačima! (VIDEO)

Murinjov tim doživeo već drugi poraz u sezoni, ekipa sa Enfilda prvi, ali veoma bolan

• 4

Šampion Premijer lige Čelsi u povoju nove sezone nije ni bleda senka tima koji je dominirao engleskim fudbalom samo nekoliko meseci ranije.

Murinjov tim je doživeo već drugi poraz, a tek je četvrto kolo!

U malom londonskom derbiju Kristal Palas je došao, video i osvojio Stamford Bridž pobedom od 2:1, prvom u istoriji protiv Čelsija u gostima!

A šta tek reći za Liverpul! Može i ovo: Da nije smešno, bilo bi tužno!

Crveni su se, poput Čelsija, obrukali takođe pred svojim navijačima, i još gore su prošli nego Plavci, pošto ih je Vest Hem ubedljivo savladao rezultatom 3:0!

Za već opisan epilog meča u Londonu najzaslužniji je bio igrač koji je krhku odbranu šampiona konstantno vezivao u čvor - Bakari Sako, strelac prvog gola i asistent za drugo vođstvo gostiju u režiji defanzivca Varda u 81. minutu.

Plavci su golom rezerviste Falkaoa, njegovim prvim od dolaska u klub, uspeli samo da izjednače, ali je egal trajao tek nekoliko minuta.

Kristal Palas je pri vođstvu 1:0 imao niz šansi pred golom Kurtoe, pa se slobodno može konstativati da je Murinjov tim još i dobro prošao.

Vest Hem je već uzeo drugi veliki skalp. Posle Arsenala u 1. kolu, Bilićev tim je nadigrao i Liverpul, što poslednjih godina i nije naročit podvig, jer slavni klub više ne predstavlja bauk za rivale.

Lancini je već u 3. minutu najavio neprijatno popodne za Rodžersa, a onda je Hrvat Lovren novim početničkim kiksom, posle koga su gosti duplirali prednost, da povoda navijačima da ga okače na stub srama i ismevaju ga do besvesti.

Tačku na ubedljivu pobedu "čekićara" stavio je Diafra Sako u nadoknadi, u trenucima kada su oba tima igrala sa desetoricom, posle isključenja Kutinja na jednoj, i Nobla na drugoj strani nešto kasnije.

Za razliku od Liverpula i Čelsija, Mančester siti  za sada odlično gura i deluje šampionski!

Građani su zabeležili i četvrtu pobedu, a desetu zaredom računajući i prethodnu sezonu, što je novi klupski rekord!

Vicešampion Engleske je na svom terenu bez većih problema savladao Votford rezultatom 2:0. Ekipa Manuela Pelegrinija i dalje je bez primljenog gola u četiri meča nove sezone, sa gol razlikom - 10:0!