PORTUGALIJA POKORILA ALBANIJU: Ronaldo i drugovi utišali Elbasan u 90. minutu! (VIDEO)

Jermenija je osvojila bod protiv Danske i tako pretekla Srbiju, dok je Portugalija pobedila u Elbasanu i tako izbila na čelo tabele

• 5

Portugalci su slavili u Elbasanu golom Migela Velosa u poslednjim minutima utakmice i tako su se probili na prvo mesto grupe I u kvalifikacijama za EURO 2016. godine.

Albanci su imali priliku da pobedom dođu u veoma izglednu situaciju da rezervišu mesto na velikoj smotri Starog kontinenta, ali su nade njihovih navijača, koji su napunili stadion u Elbasanu srušene kada je Veloso posle sjajnog skoka nakon kornera zakucao loptu u gol Beriše.

Neverica na licima fudbalera Albanije i muk njihovih navijača najbolje oslikava koliko im je poraz teško pao i koliko su se nadali drugačijem ishodu.

Prethodno su reprezentacije Jermenije i Danske igrale su u Jerevanu nerešeno 0:0

Jermeni su zaustavili favorizovane Dance i obradovali navijače tri dana nakon poraza od Srbije u Novom Sadu (2:0).

U igri bez mnogo uzbuđenja domaćin je završnici mogao i do iznenanđujuće pobede, ali je prokockao par povoljnih šansi.

Ovim remijem Jermenija je na tabeli preskočila Srbiju, koja je pobedom u Novom Sadu izašla iz minusa i ima jedan bod nakon kažnjavanja UEFA.

Danci su sasvim razočarali i doveli u pitanje plasman na evropski šampionat pošto u poslednjem meču gostuju Portugaliji.