Preokret Partizana sa penala! (VIDEO)

Crno-beli uz mnogo problema savladali Voždovac kome je u finišu utakmice na Vračaru poništen gol zbog navodnog ofsajda

• 95

Muči se mnogo Partizan. Baš se muči.

Konstatovali smo već da crno-beli nisu ni bleda senka onog tima koji je nadigrao Steauu u dvomeču evropskih kvalifikacija, a čini se da forma ekipe Zorana Milinkovića od tada iz meča u meč ide samo silaznom putanjom.

Potvrdu ove konstatacije dobili smo u nedelju popodne na Vračaru. Partizan je pobedio Voždovac 2:1. Jedva!

Ekipi Bratislava Živkovića je pred kraj meča poništen gol zbog navodnog ofsajda, mada je teško zaključiti da li je tu bilo elemenata za takvu odluku. Takođe, treba reći i da je vodeći gol "zmajeva" bio diskutabilan takođe zbog sumnjive pozicije u kojoj se našao strelac gola Ristović.

OFSAJD? Da li je Partizan oštećen protiv Voždovca? (VIDEO)

Siže: Voždovac je poveo u možda najslabijem poluvremenu šampiona, koji je u nastavku preokrenuo preko Živkovića, Babovića iz penala, a onda zadržao prednost samo zahvaljujući bravurama golmana Živkovića.

Voždovac je utakmicu završio sa desetoricom zbog opravdanog isključenja Marka Adamovića deset minuta pre kraja.

Prvih 45 minuta Partizana na Vračaru: Za analizu. Ne može crno-belima da bude opravdanje za slabu igru u završnici akcija ni to što su igrali bez Brašanca i Jevtovića u vezi, Lekovića pozadi... Milinković je "u vatru" ubacio golobrade Glavčića i Lukića, kasnije je ušao i Kosović, ali je opet najviše podbacio onaj od koga se od početka sezone najviše i očekuje - Valeri Božinov.

O njegovoj igri najbolje svedoči podatak da je zamenjen na poluvremenu.

Istina, u prvom poluvremenu igra se, sa malim prekidima, odvijala isključivo na polovini Voždovca, ali uzalud su bile kombinacije gostiju kad nisu umeli da pronađu put do gola. Ali, zato jesu "zmajevi" - i to već u 4. minutu.

Ristović je imao otvoren put kroz veliku pukotinu kroz odbranu Partizana, niko ga nije ispratio, on je dobio pas (na vreme ili ne, to ostaje pitanje), potom je zaobišao Živkovića i plasirao loptu u mrežu.

Crno-beli su u prvom delu igre imali nekoliko opasnih udaraca, ali nijedan nije završio tamo gde su želeli gosti.

Partizan je izjednačio u nikad boljem trenutku - u 8. sekundi drugog poluvremena!

Greška na sredini terena skupo je koštala Voždovac. Babović je uzeo loptu, proigrao Živkovića, a omaleni napadač odradio preostali deo posla. I posle gola, sa Stevanovićem umesto Božinova u navali, Partizan je nastavio da pritiska odbranu Voždovca.

Isplatilo mu se to u 71. minutu, ali pre toga je Mišović promašio "nepromašivo" u klasičnom kontraudaru u jeku napada Partizana. Samo je Živkovića imao ispred sebe, ali je bio neprecizan.

Kazna je ubrzo stigla Voždovčane.

Stojanović je pred golom odgurnuo Abubakara koi je bio u skoku, a Jeremić pokazao na belu tačku. Siguran sa penala bio je Babović, za preokret, ispostaviće se i pobedu Partizana.

Ali, daleko da su tada navijači crno-belih mogli da odahnu.

Veliki posao je do kraja na golu gostiju uradio Živković, a imao je pune ruke posla. Najpre posle "bombe" Mašovića, a nedugo kasnije dobio je duel "jedan na jedan" u novom opasnom ataku Voždovca.

Konačno, na vrhuncu drame, domaći tim je počeo da slavi pogodak, ali je isti poništen zbog navodnog ofsajda, ali nije do kraja jasno da li je u nedozvoljenoj poziciji bio strelac gola ili neko od njegovih saigrača, pre nego što je lopta ubačena u peterac.

Voždovac - Partizan 1:2 (1:0)

Stadion: Obilića na Vračaru

Gledalaca: 1.000

Sudija: MIlan Jeremić (Beograd)

Žuti kartoni: Adamović, M. Pavlović, Jovanović (Voždovac), A. Živković, Kosović (Partizan)

Crveni karton: Marko Adamović (Voždovac) u 81. minutu.

VOŽDOVAC: Popović, Radivojević, Mihajlov, Ivković, Jovanović, Pavlović, Marinković (od 66. Stojanović), Adamović, Ristović, Mašović (od 85. Asani), Ćirković.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Subić, Glavčić (od 73. Kosović), Lukić, Babović, A. Živković, Oumaru (od 90+3. Šaponjić), Božinov (od 45. Stevanović).