Odbojkašice zgazile Rumunke za četvrtfinale EP

Naše "gracije" su ubedljivo pobedile Rumunke sa 3:0 25:20, 25:14, 25:15

• 1

Odbojkašice Srbije nastavljaju sa pobedama na Evropskom prvenstvu.

Posle Nemačke i Češke, naše "gracije" pregazile su i Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:14 i 25:15. i tako kao prve u grupi plasirale se dirktno u četvrtfinale EP

Zanimljivo je da su naše devojke počele loše, gubile su 8:0 u prvom setu, a onda su shvatile da nema više šale, i zaigrale kao što znaju. Vrlo brzo su preokrenule rezultat i osvojile set sa 25:20.

Drugi i treći set su bili rutinski sa ubedljivim pobedama od 25:14 i 25:15 što svedoči o snazi napše ekipe.

Izabranice selektora Zorana Terzića ranije su obezbedile direktan plasman u četvrtfinale, a takmičenje u grupi završile su na impresivan način, sa tri pobede bez izgubljenog seta.

Srbija je prethodno nadigrala Nemačku (3:0) i Češku (3:0).

Na ovoj utakmici srpske odbojkašice potpuno su dominirale i potvrdile kvalitet ne dovodeći u pitanje ubedljiv trijumf, a Terzić je pružio šansu svim igračicama.