Moćna Roma, Krunić debitovao u Seriji A! Prvenac Kedire za Juve (VIDEO)

Šampion Italije posle preokreta savladao Bolonju

• 0

Šampion Italije Juventus vratio se na pobenički kolosek u prvenstvu.

Meč protiv Bolonje nije dobro počeo za "bjankonere", ali je na kraju završen po ukusu navijača četvorostrukog uzastopnog prvaka "čizme", trijumfom od 3:1.

Prvi gol od letošnjeg dolaska u klub postigao je Sami Kedira, treći za Juve, i njime stavio tačku na trijumf koji su ranije najavili Morata i Dibala, čijimn je pogotokom iz penala domaći tim anulirao vođstvo Bolonje u režiji Munijera.

Nedeljni matine Serije A doneo je pobedu Empolija protiv Sasuola golom veterana Masima Makaronea u 88. minutu meča - 1:0.

Međutim, ono što je bitno za javnost u Srbiji jeste činjenica da je za Empoli napokon debitovao Rade Krunić. odigrao je čitav meč i zaradio žuti karton u 92. minutu. Domaći tim je u 90. minutu ostao bez Zelinskog koji je dobio drugi žuti karton, a upravo je Poljak bio asistent kod gola Makaronea.

Roma je za pola sata demolirala Palermo na Siciliji i imala vođstvo od 3:0 koje je, doduše, morala da spašava u nadoknadi vremena. Palermo je uspeo da smanji na 3:2 u 91. minutu preko Gonzalesa (prethodno je Đilardino u 58. bio strelac), ali je Žervinjo minut kasnije stavio tačku.

Napadač iz Obale Slonovače je pogađao mrežu gostiju i u 28. minutu, a prcizni su bili još Pjanic u 2. i Florenci u 14. minutu.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović odigrao je samo tri minuta u remiju Đenove protiv Udinezea. Antonio Di Natale je doveo Zebre u vođstvo u 47. minutu, ali je peroti bio precizan iz penala u 76. minutu. Vredi pomenuti da je domaći tim imao dve fenomenalne šanse u nadoknadi vremena.