TREBALO JE DA BUDE DERBI: Bajern rasturio Dortmund preko Milera i Levandovskog! (VIDEO)

Nemački "Klasiker" obeležila je ubedljiva pobeda minhenskog kluba

• 0

Još jedna ubedljiva pobeda Bajerna, i to baš u derbiju Bundes lige. Borusija Dortmund je nokautirana na "Alijanc Areni", gde su domaći slavili rezultatom 5:1.

Po dva gola postigli su Tomas Miler i Robert Levandovski, a jednom je mrežu zatresao Mario Gece. Jedini pogodak za "milionere" postigao je Obamejang.

Bajern je sada uvećao bodovnu prednost nad timom iz Dortmunda na sedam bodova.

Za prvo poluvreme pobrinuo se Miler - vođstvo je doneo u 26. minutu nakon duge lopte Boatenga, a napadač je morao najpre da prevari golmana Burkija koji je izašao da bi postigao gol.

Desetak minuta kasnije, sa bele tačke je bio precizan nemački reprezentativac, a samo minut kasnije je Obamejang smanjio prednost domaćih.

Nadu je ipak ugasio fenomenalni Levandovski u drugom poluvremenu. Inače,  na četiri utakmice u nizu, dakle i Bundes ligi i Ligi šampiona, Poljak je postigao ukupno 12 golova!

Već na startu drugog poluvremena ga je uposlio Boateng, a u 58. je iskoristio dobru loptu Gecea, koji je na kraju u 66. minutu postavio konačan rezultat.