ZVEZDA PREGAZILA STRAZBUR: Trijumfalni početak Evrolige! (FOTO) (VIDEO)

Šampion Srbije i ABA lige ostvario je prvu pobedu u Evroligi ove sezone pobedivši Strazbur sa 81:59

• 99

Košarkaši Crvene zvezde razbili su francuski Strazbur sa 81:59  u meču 1. kola grupe A Evrolige.

>>>JOVIĆ I CIRBES RAZGALILI ARENU: Sjajna zakucavanja nakon ukradenih lopti! (VIDEO)

>>>ORI SE NOVA PESMA DELIJA: Košarkaši naši, pocepajte mreže! (VIDEO)

Utakmica je u Areni pred oko 14.334 gledalaca..a najefikasniji u redovima Zvezde bio je Maik Cirbes sa 18 poena, Mitrović je ubacio 13, a  Jović 12.

CRVENA ZVEZDA:Rebić, Tompson 11, Mekel 4, Mitrović 13,Lazić 2, Simanić, Simonović 7, Skorcanitis 6, Nastić, Gudurić 6, Jović 12, Cirbes 18

STRAZBUR: Kolins 2, Buboa 17, Lakomb 5, Lelup 11, Kempbel 3, Ntilkina 1, Fofana 2, Golubović 12, Vims 4, Dupor 2.

Ključni period meča bila je druga četvrtina kada je Zvezda napravila prednost. Iako su tokom prve četvrtine gubili i sa osam poena razlike 6:14, sve se preokrenulo.

Zvezda je uspela da stigne rivala i da početkom drugog perioda povede 23:20.

Tada je krenula ta ubitačna serija. Razigrao se Tompson, zatim Maik Cirbes koji je do 15 minuta ubacio već 14 poena.

Zvezda je tada stigla do krucijalnih sedam poena viška 31:24.

Od tada pa nadalje razlika je rasla, a jedan od kreatora preokreta je i mladi Marko Gudurić (20) debitant koji je imao nekoliko dobrih poteza u odbrani i napadu.

Ključ je bio u odbrani koju su crveno beli odigrali odlično i sveli Strazbur na samo 12 poena za drugu četvrtinu.

To je rezultiralo da imaju i 14 poena viška u jednom momentu 43:29, ali su se gosti vratili.

Krenuo je Strazbur jako u trećem periodu, iskoristio početnu opuštenost crveno-belih i uspeli su da se približe na sedam poena 49:42..Moglo je vrlo lako i da dođe do izjednačena da Zvezda nije igrala dobro u odbrani, ali u napadu nije išlo.

Tek pred kraj trećeg perioda su probili blokadu i uspeli da budu razigraniji u napadu i da održavaju 10 poena prednost, a na kraju koševima Gudurića, i Lazića koji je odlično ukrao loptu i na plus 17 (62:45)

Poslednji period igre protekao je u totalnoj dominaciji Zvezde ne samo da su održavali prednost već su i podizali.

Ekipa Strazbura se predala pet mninuta pre kraja kada je Zvezda stigl do plus 23 poena 75:52.