Olimpijakos srušio Dinamo, Bajern pao u Londonu, Mitrović tragičar, Rakitić briljirao protiv BATE-a!

Odigrano je osam utakmica trećeg kola najjačeg evropskog takmičenja

• 9

Dominacija Barselone, Arsenalovo rušenje Bajerna u Londonu, remi Bajera i Rome sa osam golova, jalovi napadi Čelsija u Kijevu - obeležili su sjajno veče i treće kolo Lige šampiona.

Pravo je čudo kako je derbi u Londonu završen samo sa dva gola, i to u mreži Bajerna. Olimpijakos je uspeo da savlada Dinamo, što je prvi poraz zagrebačke ekipe na "Maksimiru" od novembra 2014. godine - završen je niz od 24 mečeva bez poraza.

(Žiru 77, Ozil 90+4)

Očekivano je ovo bio derbi večeri. Kvalitetna utakmica koju su obeležile fantastične intervencije Čeha i Nojera, a šansi je na obe strane bilo pregršt.

Pobednik je rešen u finišu meča posle slobodnog udarca, a glavom je loptu plasirao Olivije Žiru. Od tog momenta, rekacije na intervenciju Nojera bile su "from hero to zero", odnosno od heroja do tragičara.

Konačan rezultat je u zaustavnom vremenu postavio Ozil, iako su se Bavarci pobunili kod sudije da lopta nije prešla gol liniju.

BATE – Barselona 0:2

(Rakitić 49, 64)

Domaća ekipa se opredelila za bunker, koji je aktuelni šampion uspeo da probije tek u drugom poluvremenu.

Za pobedu u Borisovu najzaslužniji su Ivan Rakitić i Nejmar. Hrvatski reprezentativac bio je dvostruki strelac, a Brazilac mu je oba puta asistirao.

Rakitićev prvi gol možda je i najlepši ovog utorka - sa vrha šesnaesterca poslao je bombu pod prečku. Nejmar je učestovao u postizanju sedam golova na poslednje tri utakmice (pet golova i dve asistencije).

Tabela: Barselona 7 bodova, Bajer Leverkuzen 4, BATE 3, Roma 2.

Bajer Leverkuzen – Roma 4:4

(Ćićarito 4. penal, 19, Kampl 84, Mehmedi 86 - De Rosi 29, 38, Pjanić 54, Falke 73)

Najluđa utakmica odigrana je u Nemačkoj - domaći su imali prednost 2:0 već do 20. minuta. Zbog Torsidisovog igranja rukom, Ćićaritom je bio precizan sa penala, da bi Meksikanac kasnije lagano iskoristio kiks Romine uspavane odbrane.

Probudila se "vučica", De Rosi je za dva gola u desetak minuta najavio "kambek", da bi Pjanić u nastavku golčinom iz slobodnjaka najavio veliko slavlje gostiju.

Letošnje pojačanje Falke je pogodio za 4:2, i italijanska ekipa je dozvolila sebi nedopustivo - da se opusti protiv jednog nemačkog tima.

Kampl i Mehmedi su to surovo kaznili.

Dinamo Zagreb – Olimpijakos 0:1

(Braun 79)

Težak poraz za "modre", ali je grčki šampion dočekao taj gol u 79. minutu posle nekoliko neverovatnih promašaja. Domaći su još i imali inicijativu u prvom poluvremenu dok su gosti pokušavali iz daljine. U nastavku je čak Antolić pogodio stativu, a posle toga Olimpijakos ipak postaje opasniji.

Braun je uspeo da maltene iz mrtvog ugla postigne, ispostaviće se, gol za pobedu.

Tabela: Bajern 6, Olimpijakos 6, Arsenal 3, Dinamo Zagreb 3.

Dinamo Kijev – Čelsi 0:0

Jedini meč bez golova odigran je u Kijevu, a mediji u Engleskoj su požurili da objave kuriozitet kako je ovo bio treći meč da je Čelsi sačuvao svoju mrežu kada u sastavu nije povređeni Branislav Ivanović.

Stativu i prečku su pogađali "plavci", ali fortuna im baš i nije bila naklonjena. Daleko od toga da Dinamo nije imao svoje šanse.

Porto – Makabi Tel Aviv 2:0

(Abubakar 37, Brahimi 41)

Iz Portugalije se tužni vraćaju Slaviša Jokanović i Predrag Rajković. Porto je bio nošen odlično raspoloženim Abubakarom i Brahimijem.

Na ovom meču je rekorder postao Iker Kasiljas - 51 meč u Ligi šampiona bez primljenog gola. Iza njega su sad Van der Sar (50), Valdez (45), Čeh (45) i Bufon (37).

Tabela: Porto 7, Dinamo Kijev 5, Čelsi 4, Makabi 0.

Valensija – Gent 2:1

(Feguli 15, Mitrović autogol 72 - Foket 40)

Interesantna utakmica u Španiji gde je najtužniji jedan Srbin.

Iako je španski predstavnik poveo već u 15. minutu zahvaljujući Feguliju, za debitanta u Ligi šampiona pogodio je Foket.

Napeto je bilo u nastavku, ali je u 72. minutu sve bilo rešeno kada je srpski reprezentativac Stefan Mitrović plasirao loptu u svoju mrežu.

Zenit – Lion 3:1

(Đuba 3, Hulk 56, Dani 83 - Lakazete 42)

Zenit je napravio značajan korak ka osmini finala, iako je primio jedan od najlepših golova večeri.

Nakon te Lakazetove majstorije petom u smiraj prvog poluvremena za 1:1, za siguran trijumf domaćih pobrinuli su se Hulk i Dani.

Tabela: Zenit 9, Valensija 6, Gent 1, Olimpik Lion 1.