KAKAV MALER: Cvetković tragičar, Partizan izgubio posle drame košem sa pola terena! (VIDEO)

Crno-beli posle uzbudljive završnice i prave drame poraženi od Krke sa 70:69, a plejmejker Partizana promašio je slobodno bacanje zbog čega su gosti imali priliku za pobedu

Košarkaši Partizana  doživeli su neverovatan poraz u 7. kolu ABA lige

Crno beli su poraženi od Krke sa 70:69 (18 : 20, 25 : 14, 11 : 22, 15 : 14)  i to košem sa pola terena Mulalića u poslednjoj sekundi.

Crno-belima je bila bitna  utakmica kako bi se se pomerili sa dna tabele, ali nisu uspeli. Sada imaju dva trijumfa i pet poraza i zakucani su za dno tabele,  dok Krka ima tri pobede i četiri poraza.

>>>Pogledajte koš sa POLA TERENA kojim je Partizan izgubio od Krke! (VIDEO)

Prava drama viđena je na kraju meča. Na minut i 20 sekundi pre kraja rezultat je bio 65:65. Đumić je pogodio za vođstvo 67:65, a Krka u sledećem napadu nije uspela da postigne koš.

U sledećem napadu Partizan je mogao da reši, ali je Cvetković promašio.

PARTIZAN: Cvetković 15 (8as) Aranitović 9, Marinković, Vitkovac 10, Đumić 10, Koprivica 4, Perović 1, Magdevski, Milutinović 10, Glišić, Vrabac 5, Anđušić 5.

KRKA: Tratnik 2, Ivanov 7, Sinovec 8, Rojc 4, Lalić 21, Katnić, Mulalić 19, Kastrati 3, Dimec 4, Polutak, Ritlop, Lapornik

Ostalo je još 18 sekundi, Krka je krenula u napada Lalić se podigao i promašio trojku, ali Cvetković hvata loptu i tada je fauliran. Ubacuje je jedno bacanje za 68:65. Usledila je penal završnica.

U preostalih osam sekudni fauliran je Sinovec. Ubacio je dva bacanja za 68:67 na pet sekundi do kraja.

Partizan je krenuo u napad, naravno odmah su faulirali Cvetkovića na tri sekunde do kraja. Pogodio je samo jedno bacanje. Krka je imala tri sekunde do kraja Mulalić je naskočio na pola terena i pogodio za pobedu.

Pravi maler za Cvetkovića koji je bio jedan od najboljih igrača svog tima. Ali, eto na kraju je sa dva slobodna bacanja promašena ispao tragičar.

Inače, Partizan je dobro odigrao prvo poluvreme.

Posle egala u prvoj četvrtini 18:20, Partizan je odigrao odličnu drugu četvrtinu koju je dobio sa 25:14 i tako stekao devet poena prednosti na poluvremenu 43:34.

Crno-beli su trojkama slomili rivala a prednjačili su Cvetković i Milutinović.

Očekivalo se da će kapital iz prvog dela biti dovoljan da se utakmica privede kraju mirno, ali crno-beli ne mogu bez drame na startu sezone.

U trećem periodu Krka je iskoristila slabu koncentraciju beogradskog tima i uspela da anulira prednost. Pre svega zahvaljujući Juretu laliću koji je ubacio 5 od 6 trojki, a slovenački tim imao je prednost 54;56 na kraju trećeg perioda.

Nastavili su gosti u poslednjem periodu da igraju mnogo bolje, Partizan nije imao rešenje, a onda se probudio mladi Aranitović sa devet vezanih poena donosi prednost partizanu 63:60 na tri minuta pre kraja

Ipak, zahvaljujući laliću Krka je na minut pre kraja povela 63:64. Cvetković je doneo prednost 65:64, a onda je Lalić izjednačio na 65:65 i ušlo se u dramatičnu završinicu koja je već opisana.

Odigrano u Petak: Tajfun - Mega 60:64

Tabela: Budućnost 6-1,Mega Leks 5-2, Budućnost 6-1, Crvena zvezda 4-2, Olimpija 4-3, Cedevita 4-2, Igokea 4-3, MZT 3-3, Metalac 3-3, Krka 3-4, Tajfun 2-5, Partizan 2-5, Sutjeska 2-4, Zadar 2-4, Cibona 2-4.