Zvezda greškama častila Ludogorec, Bugari mogli i do ubedljivije pobede! (VIDEO)

Crveno-beli prikazali slabu igru u Razgradu, gde su zasluženo poraženi

• 30

Crvena zvezda je ubedljivo poražena u prijateljskom meču u Razgradu od Ludogoreca rezultatom 3:1. Bugarski šampion lepo je mogao da obruka lidera srpske Super lige, koji je, doduše, nastupio bez čak osmorice standardnih igrača.

Katai, Petković, Kahriman, Jović, Plavšić,Grujić i Jovanović nisu bili na raspolaganju zbog reprezentativnih obaveza, dok je Luković povređen.

Ludogorec - Crvena zvezda 3:1 (2:1)

(Marselinjo 7, Kafu 12, Afini 81 - Donald 48)

Sva tri gola bili su direktna posledica greške Mbođa, Donalda i na kraju Supića, mada je Ludogorec mogao i dosta ubedljivije da slavi da nije promašio nekoliko zicera, pogotovo u prvom poluvremenu.

Dosta bolje su crveno-beli zaigrali u drugom poluvremenu, kada je već u 48. minutu Donald postigao jako lep gol sa dvadesetak metara.

Prvi put su u crveno-belom dresu zaigrali 16-godišnji Luka Ilić i njegov 17-godišnji imenjak Adžić.

Ovaj meč svakako će značiti treneru Božoviću da bi stekao uvid na kog rezervistu može da se osloni.

LUDOGOREC: Stojanov, Pimienta, Vitinja, Terzijev, Aleksandrov, Đakov, Afini, Marselinjo, Vanderson, Lukoki, Kafu.

CRVENA ZVEZDA: Supić, Cvetković, Pavićević, Mbođ, Ibanjez, Donald, Ristić (od 79. Ilić), Srnić (od 46.Vered), Stojanović, Matos (od 88. Adžić), Sikimić.

TOK MEČA

90+3 Kraj!

88. minut - Zamalo 4:1! Supić je vec bio savladan ali je Mbođ požtrvovano intervenisao i spasio čist gol. U igri je 17-godišnji Adžić umesto Matosa.

81. minut - GOOOOOL, Ludogorec vodi 3:1! Strelac je Afini Lukas, nakon što je Supić loše ispucao loptu.

80. minut - Umesto Ristića, u igri je 16-godišnji Luka Ilić. Žuti karton potom za Donalda.

76. minut - Šansa za Vereda kom golman ipak hvata živu loptu posle šuta sa ivice kaznenog. Mbođ potom dobija žuti karton zbog pregrubog starta.

75. minut - Žuti karton za Ibanjeza.

72. minut - Ristić šutira sa 20 metara posle povratne, ali visoko preko gola. Posle 30 sekundi sa mešto bliže pozicije pokušao je i Stojanović, ali je i on šutirao preko gola.

67. minut - Opao je tempo meča, bez velikih prilija.

61. minut - Stojanović šutira preko gola sa 20 metara posle odbijene lopte iz kaznenog prostora

60. minut - Ludogorec je odgovorio sa još dve izgledne šanse, a malu čarku su imali Marselinjo i Pavićević, jer je igrač domaćih tvrdio da je dobio udarac laktom. Brzo su se obojica primirili i pružili ruku jedan drugom.

53. minut - Supić istrčao i na vreme otklonio opasnost po njegov gol.

48. minut - GOOOOL, Zvezda smanjuje na 2:1, fantastičan gol sa dvadesetak metara dao je Donald! Predriblao je jednog igrača, i šutirao iz sve snage. I pre toga je Ibanjez imao lep pokušaj sa distance, ali ipak neprecizan.

Na startu drugog poluvremena, umesto Srnića u igri je Vered.

Tokom pauze, navijači Ludogoreca su "zapevali" pesmu Cece Ražnatović "Kukavica".

45 - Poluvreme. Zvezdina slaba igra, puno grešaka pogotovo u odbrani. 41. minut - Sikimićev pokušaj glavom sa desetak metara - direktno u golmana. 37. minut - Supić spasava čist gol Ludogoreca, nakon što se Lukoki bez mnogo problema stvorio ispred Zvezdinog golmana.

35. minut - Opet odlična prilika za Marselinja za 1 na 1 sa Supićem, ali loše je primio loptu.

30. minut - Saša Stojanović u prilici, ali je loše šutirao posle dobrog prodora Cvetkovića po desnoj strani i povratne lopte na otprilike 11 metara. Golman je lako odbranio slab šut.

21. minut - Nova greška Mbođa, ali na njegovu sreću, Marselinjo je ispred gola bio neprecizan.

20. minut - Beležimo prvu priliku za Zvezdu, Ibanjez je pokušao sa nekih 20 metara, ali je loptu poslao pored stative.

12. minut - GOOOL, 2:0 za Ludogorec! Sad je Donald izgubio loptu pred golom, i ponovo su crveno-beli primili gol, ovoga puta je strelac Kafu.

7. minut - GOOOOL, vodi Ludogorec! Mbođ se poigravao na sredini, oduzeli mu loptu i krenuli su u kontru 3 na 1, i Marselinjo je zavrsio golom pored nemoćnog Supića.

5. minut - Obe ekipe su izvele po korner, bez da su ugrozile gol protivnika. - Pre početka meča odata je pošta žrtvama u terorističkim napadima u Parizu.

- Nešto više od 2.000 ljudi nalazi se na tribinama.