SERIJA A: Teško da iko više može da pomogne Đenovi

Bolonja pobedom 3:2 opstala u ligi, a gurnula Đenovljane ka ambisu pred poslednja tri kola

• 0

Kako trenutno stvari stoje, moguće je da će se nardne sezone igrati veliki derbi Đenove. Ali, ne u Seriji A, već u drugoj italijanskoj ligi. Đenova je doživela u Bolonji treći uzastopni poraz u ligi 3:2 i nastavila da tone ka Seriji B.

Bolonja je trijumfom obezbedila opstanak u eliti i naredne sezone, iako je mogla od gotovog da napravi veresiju.

Vodio je tim sa "Renato da Lare" 2:0 i 3:1 (u 67. minutu), ali je na kraju spasavao pobedu. Posle gola Horkere u 77. minutu, Đenovljani su se ponadali da mogu neporaženi da odu kući, ali se njihova inicijativu u poslednjih 15 minuta nije pretvorila u preko potrebni gol.

Đenovljani ostaju iznad crte sa bodom više u odnosu na Leće (od 15 časova igra protiv Parme kod kuće), ali i sa brigom da li će posle loše atmosfere usled prošlonedeljnog prekida utakmice od strane navijača u poslednja tri kola uspeti da zadrži status prvoligaša.

Bolonja - Đenova 3:2 (2:0)

(Portanova 24, Ramireš 38, Garič 67 - Palasio 59, Horkera 77)

Opstanak: ... Đenova 36, Leće 35 (-1), Novara (-1) 28, Ćezena (-1) 22.