Čuka je sad prvi pratilac Zvezde, Jagodina izbušila Metal(ac)!

Veteran Nenad Mirosavljević jedini strelac na Brdu

• 1

Došlo je do smene na drugom mestu superligaške tabele.

Borac Čačak "prepustio" je Čukaričkom tu poziciju posle derbija odigranog na Banovom Brdu, gde je domaći tim golom veterana Nenada Mirosavljevića u 88. minutu savladao "zebre" rezultatom 1:0.

"Brđani" su ovom pobedom, trećom u prethodna četiri kola, ali i generalno dobrim rezultatima u poslednjih mesec dana, konačno uspeli da sebi prilepe etiketu "prvog pratioca Crvene zvezde".

Pored deula u Beogradu, u petak su odigrane još dve utakmice.

Golova nije bilo na meču u Lučanima između Mladosti i Spartaka, ali je zato sve "prštalo" u Gornjem Milanovcu, gde je Jagodina, potpuno neočekivano, deklasirala Metalac - 4:1!

Interesantno je da su gosti do ovog kola postigli samo osam golova, a za polovinu od tog broja trebalo im je samo 77. minuta protiv Metalca.

Dvostruki strelac za "ćurane", kojima je ovo bila prva pobeda posle 13. septembra, bio je Uroš Nikolić, a po jedan gol postigli su Fransis Kjereme i Danijel Gašić.

Počasni gol za tim Nenada Vanića postigao je Nikola Dimitrijević.