Napoli čeka kiks Intera, Fjorentini ne pomažu ni dva gola Kalinića (VIDEO)

Nekoliko neočekivanih rezultata u 13. kolu Serije A

• 0

S pravom s navijači Napolija nadaju da bi njihov tim ove sezone mogao da se dokopa Skudeta, iako nisu blistali na gosovanju Veroni. Međutim, uspeli su da pobede i da se probiju na vrh Serije A - 2:0.

Najzaslužniji za to što se Napoli izjednačio na tabeli sa Fjorentinom jesu Insinje i Iguain. Prvi je postigao gol u 67. minutu, dok je Argentinac bio precizan sedam minuta kasnije. Ukoliko Inter ne pobedi, Napolitanci će biti prvi.

Ne treba zaboraviti ni Empolijve zasluge za takav rasplet pošto su uspeli da ostanu neporaženi u duelu sa Fjorentinom - 2:2. Livaja i Buhel su od 18. do 27. minuta šokirali Firencu, mada se činilo da je prvi gol postignut iz ofsajda.

Vratila se Fjorentina u igru za samo pet minuta, jer je Nikola Kalinić pogađao u 56. i 61. minutu. Usledila je totalna ofanziva domaćeg tima, trener Empolija je u igru ubacioi Krnića da malo smiri igru, a na kraju je ostalo 2:2.

Seriju od tri poraza, Lacio je uspeod a prekine remijem protiv Palerma kod kuće. Gubili su Lacijali od 21. minuta golom Goldanige, ali je Kanderva u 69. minutu iskoristio penal za bod u Rimu.