LIGA ŠAMPIONA: Pet komada PSŽ-a za Malme, Ronaldo pogađao, Real se kockao u finišu, Siti poražen u Torinu!

Plasman u narednu fazu takmičenja obezbedili su Atletiko, Benfika, Real, PSŽ, Juventus, Mančester Siti, a još je nejasno šta će biti u grupi B

• 6

Potpuno rutinsko za Pari Sen Žermen i skoro rutinsko za Real Madrid. Očekivali smo bolje od timova iz Mančestera - u Torinu je trebalo da bude pravi derbi između Juventusa i Mančester Sitija (1:0), a Junajted je bio neubedljiv protiv PSV-a.

Zlatan Ibrahimović u svom rodnom gradu nije slavio gol u pobedi protiv Malmea 5:0, gde je publika vrlo neprijateljski bila nastrojena prema dvostrukom strelcu Anhelu Di Mariji.

Drugi gol Argentinca bio je inače ukupno 7.000 gol u Ligi šampiona od kako takmičenje nosi to ime.

Istakao se na ovom meču Nikola Đurđić, koji je uspeo da iznudi penal u drugom poluvremenu, ali je Rozeborg pogodio stativu gola francuske ekipe.

Šahtjor je bio nemoćan pred revoltiranim Realom, koji je bio željan da se podigne posle debakla u El Klasiku i slavio je 4:3. S tim da je Šahtjor postigao tri gola u finišu meča za 11 minuta.

Igrač utakmice definitivno je bio Kristijano Ronaldo sa dva gola i dve asistencije. Portugalac je lopte namestio Modriću i Karvahalu, a onda je cela ekipa zamalo skupo platila opuštanje u finišu meča.

Za 11 minuta, Šahtjor je uspeo da postigne tri gola.

Dvostruki strelac bio je Tešeira, jednom čak i sa penala, a poslednji gol postigao je Dentinjo.

Mančester junajted je razočarao na svom stadionu protiv PSV-a, i ako želi da se domogne osmine finala, treba mu sledeći scenario: ako holandski klub bude slavio protiv već otpisanog CSKA u Ajndhovenu, onda Van Galova ekipa mora da slavi u Volfsburgu u poslednjem kolu.

Sada su imali fine prilike Šnajderlin i Marsijal, ali nisu ih koristili. Gosti su se fokusirali na jaku odbranu, i golovi su izostali.

Dok Borusija Mehengladbah slavi svoju prvu pobedu u LŠ, to ujedno radi i Mančester Siti, jer zahvaljujući trijumfu nemačkog predstavnika protiv Sevilje, "građani" i pored poraza od Juve idu u narednu fazu takmičenja.

Torinski klub je u vođstvo doveo Mandžukić već u 18. minutu posle centaršuta Sandra sa leve strane. Bio je ovo meč gde su bravure imali golmani Bufon i Hart, koji je zaradio i lakšu povredu na ovom meču.

U Mehengladbahu je domaćin načeo mrežu dvostruki strelac Štindl, a u drugom poluvremenu je rešeno i pitanje pobednika kada je isti fudbaler pogodio za 4:1.

U finišu je španski predstavnik uspeo da smanji preko Vitola, i u zaustavnom vremenu sa penala Banega.

Atletiko je na krilima dvostrukog golgetera Grizmana sigurno upisao svoje bodove protiv Galatasaraja i obezbedio plasman dalje.

Podsetimo, ranije su fudbaleri Astane i Benfike remizirali su 2:2, dok je Volfsburg slavio u Moskvi protiv CSKA rezultatom 2:0, golovima Andrea Šurlea.

Volfsburg je novim trijumfom došao na korak od plasmana u osminu finala, dok je CSKA završio učesće u ovom takmičenju, ali će u poslednjem kolu imati šansu da prezimi u Evropi. Za Moskovljane je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Zoran Tošić.