Partizan srušio Galatu i bivšeg trenera koji mu je doneo titulu prvaka Evrope!

Vaterpolisti Partizana pobedili su Galatasaraj sa 9:8 i tako ostvarili prvi trijumf u Ligi šampiona

• 5

Vaterpolisti Partizana pobedili su turski Galatasaraj  sa 9:8 u 3. kolu Lige šampiona

Posle dva poraza od Solnoka i Pro Reka, crno-beli, koji su ubedljivo najmlađi tim, ali sastavljen od najvećih talenata, stigao je do prve pobede.

Ovim trijumfom pobegli su sa dna tabele.

Vaterpolista Partizana neće da igra protiv najjačeg tima na svetu zbog predavanja na fakultetu!

Zanimljivo je da tim galatasaraja vodi Igor Milanović legedna srpskog vaterpola i bivši trener Partzana koji je sa crno-belima bio prvak Evrope 2011. godine.

Prava drama  viđena je u finišu. Partizan je vodio sa 9:6, ali je na 30 sekudni pre kraja imao je samo gol prednosti 9:8.

Gosti su krenuli u napad, ali je srpski reprezentativac Slobodan Nikić promašio šut i pobeda je ostala na Banjici.

Šou u bazenu imao je Gavril Subotić koji je postigao četiri gola, ali su dve bila ključna da se Partizan odlepi.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri, Partizan je uglavnom vodio ali samo po gol razlike a na poluvremenu je bilo 5:4.

Međutim, u trećoj četvrtini, crno -beli su zaigrali mnogo bolje i sa tri gola stigli do velike prednosti 8:4.

Galatasaraj koji ima moćan tim sa Janovićem i Nikićem na čelu, ali nije uspeo da se odupre srpskom šampionu.

Iako su smanjili na 8:6, novim golom Partizan na šest minuta pre kraja odlazi na 9:6, ali tu nije bio kraj.

Snažnom odbranom turski tim dolazi do 9:8, a zatim je imao i priliku za izjednačenje, ali je Nikić promašio u poslednjem napadu šut.