Sevilja nije videla golove, ali je Valensiju spasio rezervista (VIDEO)

Prve četiri utakmice 16. kola španskog prvenstva su odigrane

• 1

Odigrane su prve utakmice 16. kola Primere - očekivalo se dosta u velikom derbiju Sevilje između istoimenog kluba i Betisa, ali su gradski rivali odigrali bez golova.

Gledaoci nisu videli golove, ali jesu čak 12 žutih kartona. Od toga je sedam za domaće i pet za gostujuće igrače.

Ovaj rezultat nije doneo promenu na tabeli Betisu, koji je i dalje 11, a Sevilja je sada na sedmom mestu.

Espanjol ostvario važnu pobedu kako bi izašao iz donjeg dela tabele, na svom terenu je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Las Palmas.

Jedini gol postigao je Kaisedo u 67. minutu, i na taj način doneo svojoj ekipi 12. mesto.

Deportivo je uspeo da savlada Eibar 2:0.

Sve do 41. minuta nije bilo previše šansi, a onda je dosuđen penal za domaće, a siguran realizator bio je Perez Martinez.

Iako su u 68. minutu ostali bez igrača jer je Luisinjo dobio drugi žuti karton, domaći su uspeli i sa desetoricom da postignu još jedan gol i obebede bodove.

Konačan rezultat je postavio Aribas.

Valensija i Hetafe su podelili bodove, odigrali su 2:2, a sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

"Slepe miševe" spasao je Mina, koji je postigao gol minut pošto je ušao na teren, i to na asistenciju strelca prvog gola Paka.