BARSA JE ČUDO: Suarezov novi šou za treću svetsku titulu! (VIDEO) (FOTO)

Njih je nemoguće pobediti

• 3

Ovakva fudbalska sila nije viđena.

Barselona je evropskoj tituli dodala i onu svetsku, posle demonstracije moći u finalu klupskog svetskog prvenstva protiv osvajača Kopa Libertadores River Plejta, i pobede rezultatom 3:0.

Najdominantniji tim u protekloj deceniji tako je uneo u klupske vitrine treći trofej namenjen najboljoj ekipi na planeti, posle 2009 i 2011. Takođe, Barsa je postala jedini tim sa tri titule svetskog šampiona. Korintijans ima dve.

Dvostruki strelac za Katalonce bio je maestralni Luis Suarez, čime je zaokružio fantastično izdanje u Japanu, gde je na dva meča postigao čak PET golova!

Urugvajac je još jednom potvrdio da je neopravdano izostavljen sa najužeg spiska kandidata za trofej "Zlatna lopta", koji će završiti u rukama Nejmara, Mesija ili Ronalda.

Vodeći gol postigao je Mesi, malo uz pomoć ruke, međutim taj detalj je promakao sudijama, pa je tako Barsa u finišu poluvremena slomila do tada odličan otpor tima i Buenos Ajresa.

U nastavku meča "blaugrana" je mnogo lakše ulazila u prilike zbog nešto rizičnije igre protivnika, koji je još dva puta kapitulirao pod udarom senzacionalnog trija Mesi-Nejmar-Suarez.

Krajnji ishod je mogao da bude i neprijatniji po River da su napadači Barse u dve-tri prilike bili bolje koncentrisani pred golom Barovera.

Barselona je tako na najbolji način zaokružila kalendarsku godinu u kojoj je osvojila čak PET trofeja! Pored "svetskog" pehara, Katalonci su osvojili Primeru, Kup, Ligu šampiona i UEFA Superkup.