Kad Arsenal uprska, to boli! Lester pao u Liverpulu, Čelsi sa penala promašio pobedu! (VIDEO)

"Tobdžije" primile četiri komada od Sautemptona * Poražen je Mančester junajted, ali je gradski rival Siti bio silan

• 1

Tako to radi Arsenal - uglavnom uprska stvar. Ekipa Arsena Vengera nije iskoristila poraz Lestera, i samim tim nije preuzela lidersku poziciju Premijer lige.

"Tobdžije" su ubedljivo poražene od Sautemptona 4:0 u poslednjoj utakmici 17. kola u okviru "Boxing Day".

Ovo je prvi put da je Arsenal primio više od tri gola na meču od decembra prošle godine. Tada je Stouk slavo 3:2.

A poslednji put kad je londonska ekipa poražena 4:0 bilo je 2001. godine, kada ga je tim rezultatom savladao Liverpul.

Dušan Tadić je u igru ušao u 71. minutu, i imao odličnu priliku da uveća pobedu, ali je golman Čeh bio na mestu.

Long je bio dvostruki strelac, a Čeha su matirali i Martina i Fonte.

Ranije danas:

Tek drugi poraz u sezoni, a prvi kao gostujući tim, doživeo je Lester - i to u Liverpulu. Minimalnim rezultat0m slavila je ekipa Jirgena Klopa, a heroj je bio Kristijan Benteke.

Lesteru nije išlo ovog dana, nisu se baš pokazali na terenu "Enfilda", mada su mogli do gola u prvom poluvremenu, a posle Bentekeovog gola su totalno splasli.

Benteke goal - Liverpool 1-0 Leicester by samozaonekojeznam

U okviru 17. kola Premijer lige, najubedljiviju pobedu ostvario je Mančester Siti, koji je deklasirao Sanderlend 4:1. Već posle 20 minuta je bilo jasno ko će biti pobednik: mrežu je načeo Sterling, nastavili su Ture i Boni. U nastavku se upisao i De Brujne, a počasni gol postigao je Borini.

Čelsi je odigrao nerešeno sa Votfordom 2:2, a tragičar je Oskar, koji je promašio penal i propustio sjajnu priliku za nove bodove.

Već drugu sezonu "plavci" ne uspevaju da pobede ekipe koje su stigle iz Čempionšipa na dva od ukupno tri meča na svom stadionu, što im se nije desilo od sezone 1994/1995.

Debi Gusa Hidinka na "Stamford Bridžu" je dobro počeo kada je Kosta bio precizan u 32. minutu, ali svega deset minuta kasnije Votford koristi penal, siguran je bio Dinej.

U nastavku je Igalo doneo preokret, konkretno u 56. minutu, ali ni to nije potrajalo punih deset minuta - opet je Kosta doneo aktivan rezultat. U 80. minutu je Osakar dobio penal, šutirao i promašio, tako da su "plavci" podelili bodove.

Prethodno je na "Boxing Day" poražen Mančester junajted.

Totenhem nije imao nikakvih problema sa Noričom (3:0) - dva gola je postigao Hari Kejn, i tako došao do cifre od 26 golova ove sezone, i tako se izjednačio sa rTedijem Šeringamom, koji je isto toliko postigao u kalendarskoj 1993. godini.