Espanjol našao lek za Barselonu, minimalac Atletika!

Katalonski derbi, neočekivano, završen bez pobednika

• 1

Mesi - tu, Suarez - tu, Nejmar - i on je bio tu, ali Barselona nije pobedila! Iznenađenje!

U derbiju Katalonije u gostima kod Espanjola njjači sastav šampiona nije našao put do gola borbenog domaćina koji je izdržao sve nalete velikog favorita, ali je i uz dozu velike sreće "izginuo" do remija - 0:0.

Lionel Mesi je u prvom poluvremenu pogodio stativu u jeku napada gostiju, Luis Suarez je u nastavku borbene i na trenutke obostrano nervozne utakmice (osam žutih), promašio "nepromašivo", dok je Nejmar bio preterano nervozan i manje konkretan na polovini rivala nego obično.

Espanjol je u nadoknadi drugog poluvremena mogao potpuno da šokira Barsu, ali je centaršut ka drugoj stativi otišao "nikome", za uzdahe na stadionu "Kornela El Prat", na kraju ipak zadovoljnih navijača.

Barsi je ovo bio već treći remi bez golova u prethodne četiri utakmice, pa bi lako naredno kolo mogla da dočeka na deobi drugog mesta sa Realom, a iza Atletika, pod uslovom da oba madridska tima upišu pobede.

Barselona ima meč manje u odnosu na konkurente za titulu, meč koji ima da odigra protiv Sportinga.