PARTIZAN BEŽI SA DNA: Džikićevi crno-beli dobili dramu protiv Krke! (FOTO)

Partizan je u poslednjem minutu bolje odigrao i na kraju došao do pobede kojom je pobegao sa dna tabele

• 52

Partizan je pobedio Krku u 20. kolu ABA lige sa 75:70 u dramatičnoj završnici utakmice u Novom mestu, koja je rešena u poslednjem minutu utakmice.

Crno-beli su igrali toplo-hladno tokom celog meča. Prvo poluvreme su odigrali mnogo bolje i dobili ga sa +9, ali su sve to prosuli u samo 2 minuta treće četvrtine. Do kraja je viđena žestoka borba i velika drama, koja je na kraju pripala ekipi Aleksandra Džikića.

Ključni trenutak bila je trojka čedomira Vitkovca pri nerešenom rezultatu 68:68. Partizan tu prednost nije ispustio do kraja meča i uspešno ju je sačuvao do kraja u penal završnici dobrim izvođenjem bacanja.

Na ovoj utakmici je za Partizan debitovao i Darel Vilijams, koji je za skoro 14 minuta na parketu zabeležio 4 poena. Očigledno je da će mu biti potrebno neko vreme da se uigra sa ekipom, kako bismo videli njegove prave mogućnosti.

Crno-beli su bolje otvorili meč. Poenima Džonsa i Cvetkovića rano su došli do +6, ali je onda stao šut, a uz probleme koje je ekipa Aleksandra Džikića imala u defanzivnom skoku, Krka je uspela da izjednači. Ipak, Vitkovac je u poslednjem napadu crno-belih pogodio i Partizan je dobio prvu četvrtinu sa 13:11.

Već tada je zaigrao i novajlija Darel Vilijams, koji prve minute na parketu nije na najbolji način iskoristio, pošto je za skoro četiri minuta u prvoj četvrtini zabeležio dve izgubljene lopte. Imao je i jednu ukradenu i jedan skok.

Partizan je drugu deonicu odigrao mnogo bolje, pa je na poluvremenu poveo sa 36:27! Dominirao je Aleksandar Cvetković, koji je bio čovek-tim u tim trenucima. Postigao je čak 16 poena do tada, a dobro je i razigravao saigrače.

Ipak, ono što su napravili tokom druge deonice, Partizan je izgubio za samo dva minuta. Krka je zaigrala kao u transu i čak je i povela sa +4 u jednom trenutku. Ipak, do kraja poluvremena Partizan je uspeo da izjednači na 55:55.

U poslednjoj deonici viđena je prava drama. Sve je rešeno u poslednjim minutima utakmice. Partizan je na dva minuta do kraja imao +3, ali je Kastrati postigao trojku za izjednačenje. Ipak, u narednom je trojkom uzvratio Vitkovac, za novu prednost crno-belih od +3. Bila je to tek druga trojka za Partizan, ali u kako bitnom trenutku. Do kraja je Partizan sačuvao prednost u penal završnici.

Najefikasniji na utakmici bio je Aleksandar Cvetković koji je postigao 21 poen i imao 7 ukradenih lopti i 7 asistencija. Odličnu partiju pružili su i Kevin Džons sa 19 i Džamar Vilson sa 14, ali je junak meča bio Vitkovac, koji je postigao 12, ali i ključnu trojku u završnici.

U ekipi Krke izvdvojio se Stefan Sinovec sa 25 poena, dok je Kastrati dodao 15.

Ovo je Partizanu bila prva pobeda u gostima ove sezone, a druga vezana od kako je ekipu preuzeo Aleksandar Džikić.