SRPSKI DELFINI NEMILOSRDNI PREMA RUSIMA: Vaterpolisti su u polufinalu Evropskog prvenstva! (FOTO)

Neizvesnost je postojala samo u prvoj četvrtini, ali su onda izabrenici Dejana Savića potpuno preuzeli kontrolu i zakazali duel protiv Grčke u polufinalu

• 23

Srpski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pošto su u punoj Areni savladali Rusiju sa 15:5 i tako zakazali duel protiv Grka u borbi za finale.

Rusi su samo u prvoj četvrtini pružili otpor Delfinima, ali je onda u bazenu postojao samo jedan tim. Prlainović je pokrenuo tim

Naši vaterpolisti su pomalo stegnuto počeli četvrtfinale protiv Rusije. Poveli su gosti već iz prvog napada nakon što su brže došli do lopte. Bilo je nekoliko promašaja i loše organizovanih napada, a onda se razigrao Andrija Prlainović, koji je najpre izjednačio, da bi potom Mandić doneo prednost.

Rusi su izjednačili još jednom u prvoj četvrtini, ali je brzo stigao odgovor Andrije Prlainovića, koji je novim golom postigao konačan rezultat prve četvrtine - 3:2.

Prlainović je otvorio drugu četvrtinu novim golom. Rusi su smanjili u sledećem napadu posle nespretne reakcije pred našim golom, kada je golmanu Mitroviću pobegla lopta.

To je od Rusije bilo sve u drugoj deonici, pošto su Mandić, Filipović i Jakšić su serijom 3:0 doneli prednost od 7:3 na poluvremenu.

U trećoj deonici su Rusi ponovo postigli gol na startu, ali je do kraja tog dela igre prednost Srbije porasla na +6, rezultat je bio 11:5.

U poslednjoj deonici prednost je dodatno uvećana, pa je Srbija dominantno privela meč kraju i na kraju slavila sa 10 golova razlike.