SRBIJA JE VEČNI ŠAMPION EVROPE! Crna Gora potopljena u Beogradu! (FOTO) (VIDEO)

Izabranici Dejana Savića u Areni došli do 7. titule prvaka Evrope pobedom protiv Crne Gore od 10:8

Srbija je šampion Evrope! Izabranici Dejana Savića u dramatičnom finalu slavili su protiv Crne Gore sa 10:8. Meč je rešen u poslednjoj deonici meča, koju su naši Delfini maestralno odigrali i dobili je sa 4:2.

SRBIJA - CRNA GORA 10:8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2)

Obe ekipe su u poslednju deonicu ušle sa po šest pogodaka. Srbija je maestralno krenula u poslednji period i upravo je početkom četvrte četvrtine po prvi put povela, a do kraja nije ispustila prednost. Povela je Srbija i sa tri gola razlike na četiri minuta pre kraja, ali se Crna Gora nije predavala i sa dva brza gola uspela je da unese dramu u Areni. Odlučivao je poslednji minut!

Gosti su imali napad za izjednačenje, ali je onda Gojko Pijetlović napravio potez vredan titule! Isplivao je van svog gola i presekao loptu koja je išla prema igraču Crne Gore. To je otvorilo kontru Srbije koju je Aleksić realizovao i doneo veliko slavlje navijača Srbije i vaterpolista, kojima je već tada bilo jasno da su odbranili titulu!

Crna Gora je furiozno započela meč. Postigli su dva gola iz dva uvodna napada posle pogodaka Vukčevića, a zatim i Ivovića. Prvi gol za Srbiju postigao je Aleksić na spektakularan način šutem iz daljine - lopta se od prečke odbila u mrežu Šćepanovića.

Ipak, brzo je kapiten gostiju Nikola Janović pogodio i tako doneo Crnoj Gori novu prednost od dva gola razlike, a tim rezultatom je i završen konačan rezultat prve deonice.

Kako je Crna Gora počela prvu, tako je Srbija zaigrala početkom druge četvrtine! Andrija Prlainović je iz prvog napada sjajnim golom smanjio prednost, da bi u sledećem napadu Ćuk doneo prvo izjednačenje.

Usledila je čvrsta igra u odbrani na obe strane, ali je Crna Gora ipak uspela da dođe do prednosti na isteku prvog poluvremena, pošto je Aleksandar Radović postigao pogodak nakon čak dva isključena igrača Srbije u jednom napadu.

Treću deonicu je Srbija rešila u svoju korist rezultatom 3:2. Crna Gora je odolevala napadima ''Delfina'' i konstantno je imala gol prednosti. Darko Brguljan je postigao dva gola za goste, dok je za Srbiju Mandić postigao dva u trećoj deonici, a jedan Andrija Prlainović. Fantastično je bek Srbije šutirao na isteku treće deonice i zakucao loptu u mrežu Šćepanovića, kome je lopta prošla ''kroz uši''.

Početkom četvrte deonice Dejan Savić je zamenio golmana. Umesto indisponiranog i nesigurnog Mitrovića, koji je primio kiks gol u trećoj deonici, ušao je Gojko Pijetlović. On je u nekoliko napada odlično reagovao početkom poslednje deonice i uneo je sigurnost reprezentaciji Srbije.

Srbija je u odlučujućoj deonici napravila seriju 3:0 - golove su postigli Mandić, Pijetlović i Gocić. Crna Gora je uzvratila sa dva gola, pa je u poslednjoj deonici viđena prava drama. Ipak, Gojko Pijetlović je sjajno isplivao posle jedne akcije Crne Gore u finišu, a Aleksić posle kontre matirao Šćepanovića i postigao gol vredan 7. titule Evropskog prvaka!

Po dva gola za Srbiju postigli su Prlainović, Ćuk i Aleksić, dok su po jednom pogađali Filipović, Jakšić, Pijetlović i Mandić.

Za Crnu Goru su po dva gola postigli Radović, Janović i Brguljan, a po jedan Ivović i Vukčević.