Duletova magija se nastavlja u Limožu: Nova pobeda i plasman u četvrtfinale!

Limož savladao Burž na gostovanju sa 78-65 i tako obezbedio plsaman među 8 najboljih u Kupu Francuske

• 13

Duško Vujošević nastavlja sa uspesima na klupi Limoža. Posle sjajne partije u Valensiji, gde je njegov novi klub savladao dotada neporaženu ekipu ove sezone, šampion Francuske je slavio protiv Burža na gostovanju u Kupu Francuske i tako došao do plasmana u četvrtfinale takmičenja.

Počelo je loše za Limož. Domaćini su imali čak +21 na startu, ali se ekipa bivšeg trenera Parizana konsolidovala i bez panike shvatila gde je problem. U naredne tri četvrtine Limož je limiritao protivnike na 15 ili manje poena (15 - 15 - 14).

Čak šest igrača imalo je dvocifren broj poena, a minutaža je odlično bila raspoređena, pošto je čak 10 igrača provelo na parketu između 13 i 28 minuta. Vesterman je predvodio tim sa 11 poena i šest asistencija, dok je 10 pogodaka postigao i drugi bivši košarkaš Partizana - Bo Mekejleb.

Ali Traore, koji zbog Vujoševića počinje da uči srpski, zabeležio je 11 poena.

Protivnik Limoža u četvrtfinalu biće poznat posle žreba.