Federer u polufinalu čeka Noleta? Berdih izgubio i pogodio sudiju u međunožje (VIDEO)

Švajcarac ubedljivo slavio protiv češkog tenisera i u polufinalu čeka boljeg iz duela Novak Đoković - Kei Nišikori

• 4

Rodžer Federer se plasirao u polufinale Australijen opena pošto je bez većih problema savladao Tomaša Berdiha u tri seta - 7:6(4), 6:2, 6:4.

Problema je bilo samo u prvom setu koji je trajao oko sat vremena, ali je Švajcarac bio sigurniji u taj-brejku za 12. polufinale u poslednjih 13 godina.

Ovo mu je bila osma uzastopna nad češkim teniserom koji je još jednom pripretio samo u trećem setu kod rezultata 4:4.

Ipak, da se vratimo na prvi set u kom je viđen jedan zanimljiv detalj za gledaoce, ali ne i za sudiju. Naime, tokom taj-brejka Berdih je lopticom pogodio linijskog sudiju u mošnice, a njegova grimasa jasno govori koliko je bolelo.

Federer će se za finale boriti sa boljim iz duela Novak Đoković - Kei Nišikori koji je na progamu oko 9.15 minuta.

- Mislim da ću naći vremena da pogledam taj meč, kao navijač mislim da će biti sjajan. Kao rival, moraću da budem miran, trebaće mi nervi za polufinale - rekao je Federer.