OVA ZVEZDA SAMO MELJE: Moćna Lokomotiva zaustavljena u Pioniru! (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli razbili Lokomotivu sa 80:66 i ostvarili treću uzastopnu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde  nastavljaju sa iznenađenjima u TOP 16 fazi Evrolige.

Vezali su i treću uzastopnu pobedu, a ovoga puta na svom parketu srušili su Lokomotivu sa 80:66 (33:21,17:16,17:17, 13:12).

Sledeći meč Zvezda igra u Istanbulu protiv Darušafake.

Zvezda je svih 40 minuta bila bolja i vodila je ubedljivo od osam do 18 poena razlike.

Jednostavno ni jednog trenutka ruski tim nije uspeo ni da se približi preokretu. Ovo je sigurno jedna od najboljih utakmica Zvezde u Evroligi ove sezone.

Sigurno bar najkonstantnija, jer nijednog trenutka nisu toliko pali da ih protivnik stigne. Utakmicu je odlučio trio Miler - Kinsi-Cirbes. Miler je ubacio 24 poena, Kinsi 19, a Cirbes 18 poena. Njih trojica su zajedno dala 61 poen od 80 celog tima.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 19 (7-11 za dva), Rebić, Dangubić 3, Lazić, Micić 2, Tejić, Simonović, Gudurić 7, Jović 3, Miler 24 (4-5 za tri), Cirbes 18(9sk), Štimac 4.

LOKOMOTIVA:Dilejni 16, Singlton, Randolf 22, Drejper 3, Kanjagin, Klaver 15, Bikov 1, Koljuškin, Balašov, Voronov, Zubkov 2, Brokof 7.

Praktično je prva četvrtina koju su crveno-beli odigrali furiozno 33:21 odredila dalji tok meča.

Tih 12 poena razlike bili su odličan zamajac za nastavak gde je Zvezda dominirala svojom igrom u odbrani. Bili su toliko agresivni na ivici faula da su potpuno poremetili tako dobru napadačku ekipu Lokomotive.

Sa druge strane u napadu je dominirao trio Miler, Kinsi Cirbes koji je bio nezaustavljiv za rivala.

Miler je već posle 10 minuta ima 14 ubačenih poena, na poluvremenu 18. A odlično su ga pratili Cirbes i Kinsi.

Ostali igrači crveno-beli su shvatili svoju ulogu u meču i prilagodili su se ovom triju i maksimalno jako igrali odbranu.

Početkom trećeg perioda Zvezda je otišla na veliki 18 razlik 55:37. Bila je to najava trijumfa.

Jedini problem koji je Zvezda imala bilo je kad je rival prišao na plus 9 (58:49) na kraju treće četvrtine, ali je to bilo kratkotrajno.

Usledio je novi nalet domaće ekipe koja je uz 7.000 navijača izdržala pritisak i vratila se na dvocifrenu prednost 69:56.

Nakon toga bilo je jasno da će Zvezda pobediti ovaj meč i na kraju je tako i bilo i to prilično ubedljivo.

Bila je ovo najkonstantnija igra Zvezde u Evroligi ove sezone. Odigrali su fenomenalno u odbrani i veoma inspirisano u napadu. Verovatno niko ove sezone nije tako nadigrao Lokomotivu.

Nema sumnje da će biti ozbiljan rival za plasman u Top 8 fazu, ali još ima do toga da se igra.