KAKAV FUTSAL SRBI IGRAJU! Sjajna pobeda nad Slovencima pred 11.000 navijača u Areni! (VIDEO)

Smeši nam se četvrtfinale Evropskog prvenstva koje je počelo u Beogradu

• 26

Nije moglo bolje da počne jubilarno 10. Evropsko prvenstvo u futsalu! Srbija je uspela pred rekordnim brojem gledalaca u "Areni" da zabeleži pobedu protiv Slovenije rezultatom 5:1 (1:1).

Srbija - Slovenija 5:1 (1:1)

(Janjić 14, Kocić 21, 30, Rajčević 27, Pršić 33 - Osredkar 3)

Na pragu smo četvrtfinala, ova pobeda nam je bila izuzetno važna pred težak okršaj sa Portuglacima, koji su na prethodnim mečevima uspevali da ubedljivo poraze srpsku reprezentaciju.

Slovenci su odmah iskoristili stisnutost naše ekipe na samom početku, i prvi poveli već u trećem minutu preko kapitena Osredkara.

Malo po malo, izabranici Ace Kovačevića su se opustili i zaigrali tako da Slovenci do kraja meča nisu uspeli da postignu više niti jedan gol!

A imala je Srbija gomilu lepih prilika i šuteva iz lepo izgrađenih akcija, a nikako lopta nije htela u go. Slovenci su čak bili grublji, dobili su dva žuta kartona, a kada je napravljen šesti faul, dosuđen je kazneni udarac sa deset metara za Srbiju.

Raspalio je po lopti Slobodan Janjić, i u 14. minutu stižemo do izjednačenja.

Taj gol je bio izgleda bio komanda da se naši futsaleri razigraju, pa su u nastavku priredili Slovencima debakl. Perić je do kraja prvog dela igre uspeo da pogodi prečku.

Samo 36 sekundi u drugom poluvremenu je trebalo da Srbija najavi potpuni preokret - Perić je fantastičnoodložio loptu na sredini za Kocića, koji je raspalio, i kroz noge golmanu poslao loptuu mrežu!

Došao je red na Rajčevića koji je imao prilike u prvom poluvremenu, dobro se snašao na odbijenu loptu, a golman Mordej nije mogao ništa da uradi.

Nakon kontre je Kocić još jednom oduševio navijače u Areni, vrlo efektno je završio kontru koju je povukao.

Slovence je dokusurio Pršić - golom sa naše polovine terena!

Sledeći rival Srbiji je Portugal, a taj meč grupe A na programu je u subotu od 21 čas.

U grupi B su Španija, Ukrajina i Mađarska, u grupi C Rusija, Hrvatska i Kazahstan, dok su u grupi D Italija, Češka i Azerbejdžan. Po dve najbolje reprezentacije plasiraće se u četvrtfinala, koja će biti odigrana 8. i 9. februara. Polufinale je 11, a finale i utakmica za trehe mesto 13. februara. Titulu šampiona Evrope brani Italija.