Raspucani Rusi u polufinalu EP! U četvrtak protiv srpskih futsal majstora

Iako su pobedili sa 6:2 Azerbejdžan, ruski futsaleri nisu ostavili neki odličan utisak. Dva gola su dali u poslednjem minutu

• 4

Srpska futsal reprezentacija saznala je ime protivnika u polufinalu EP koje će se igrati u četvrtak.

U pitanju je selekcija Rusije koja je zasluženo pobedila Azerbejdžan rezultatom 6:2 (2:1), iako nisu blistali.

Upravo je to ono što može da raduje izabranike Ace Kovačevića, jer Rusi igraju dosta slabije na ovom šampionatu nego inače. Mršava pobeda protiv Kazahstana (2:1), jedva remi protiv Hrvatske (2:2) i sada trijumf protiv Azera, ali najviše zahvaljujući greškama protivnika.

FOTO TANJUG / TANJA VALIC / bb FOTO TANJUG / TANJA VALIC / bb

Rusi su poveli sjajnim golom Abramova koji je šutirao sa distance, ali je Augusto skoro u narednom napadu izjednačio na 1:1. Isti igrač je sjajno blokirao ruskog futsalera na šest i po minuta do kraja poluvremena koje je ipak završeno vođstvom Rusije od 2:1. Romulo je bio strelac.

Drugo poluvreme je počelo sa dva gola Rusije, a strelci su bili Robinjo i Lima. Poslednje pomenuti nije imao velikih problema jer je iskoristio kiks letećeg golmana Azerbejdžana. Činilo se da je sve gotovo, ali ej Augusto smanjio na 4:2.

Od tada, nekoliko sjajnih prilika za Azere i odlične odbrane Gustava koji je izrastao u junaka Rusije. Poslednju je imao na tri minuta do kraja, a Eder Lima je postavio konačan rezultat u 39. i 40. minutu. Bio je to njegov het-trik.