Partizan zgazio Tajfun i definitivno obezbedio opstanak u ligi!

Vicešampion Srbije razbio je prvaka Slovenije sa 83:65 u 24. kolu regionalne lige

• 20

Košarkaši Partizana ostvarili su novu pobedu na gostuovanju u Sloveniji! Posle pobede nad Krkom ovoga puta ubedljivo su pobedili ekipu Tajfuna sa 83:65 (25:19, 16:24, 11:26, 13:14) u 24. kolu regionalne ABA lige.

Crno-beli su ovim trijumfom i teoretski obezbedili opstanak u ligi, ako naravno Zvezda u nedelju pobedi Sutjesku što je izvesno jer igraju u Pioniru.

Crno-beli će tada imati tri pobede više od Nikšićana na dva kola pre kraja.

Ovo je peta pobeda Partizana na poslednjih šest utakmica od kada ih je preuzeo Aleksandar Džikić

TAJFUN - PARTIZAN 65:83 (25:19, 16:24, 11:26, 13:14)

TAJFUN: Sebić S 2, Sebić M 7, Debelak, Držić 2, Čebular 15, Germek, Bartož 9, Klark 8, Ponjavić 12, Drobnjak, Bolčina 8, Parker 2

PARTIZAN: Aranitović, Džons 12, Murić 22 (6-7 za tri), Marinković 5, Vitkovac 9, Koprivica 6, Magdevski, Milutinović 5, Vilijams 3, Vrabac 9, Vilson 12.

Utakmica je rešena u trećoj četvrtini kada je Partizan serijom 15-2 stekao osetniju prednost 56:43 koju je do kraja samo uvećavao.

Najefikasniji je bio Edo Murić sa 22 poena, a pratio ga je Vilson sa 12..

Posle veoma uzbudljivog prvog poluvremena gde su se ekipe smenjivale u vođstvu usledila je furiozna serija beogradskog kluba.

Tajfun je imao prednost u prvpj četvrtini 25:19, kada je Partizan igrao slabo u napadu, a na početku druge četvrtine stigli su i do plus devet razlike 28:19.

Ipak, Partizan se vrlo brzo vratio u meč i ušao u egal 35:35 u 17. minutu. Dominirao je Edo Murić koji je u tim trencima držao crno-bele šutevima sa distance.

Posle trojke Milutinovića i novih poena Murića Partizan preuzima vođstvo krajem druge četvrtine 41:43 i to je bio početak kraja za slovenački tim.

Sve je rešeno u trećoj četvrtini kada su domaći postigli samo dva poena za pet minuta a Partizan 15 za 43:58 u 27. minutu. Tako je prelomljena ova utakmica.

Tajfun nije imao snage da se vrati u meč, a Partizan je nastavio da gazi na krilima Eda Murića koji je dao šest trojki iz sedam šuteva.

Uskoro je bilo maksimalnih 20 56:76 u 34. minutu i time je praktično ovaj duel bio završen.

Sledeći meč Partizan igra tek 29. februara i to protiv Cedevite na svom terenu.

Budućnost - Igokea 21.00

TABELA:Budućnost 21-2, Crvena zvezda 17-6, Cedevita 17-6,Mega Leks 16-7, Partizan 11-13, Zadar 11-13, Cibona 10-13, MZT 9-15, Olimpija 9-14, Igokea 9-14,  Krka 9-14, Metalac 9-14, Sutjeska 8-15, Tajfun 7-17