Srbin srušio favorizovanu Hertu, Dortmund jedva protiv davljenika (VIDEO)

Filip Kostić strelac u pobedi Švaba rezultatom 2:0

• 0

Štutgart napokon može nešto mirnije da diše - pobedom protiv favorizovane Herte pobegli su čak sedam koraka od zone ispadanja iz Bundes lige.

Najzaslužniji za trijumf Švaba bili su Serej Die i Filip Kostić koji su prordaili u drugom poluvremenu. Fudbaler iz Obale Slonovače je načeo goste iz Berlina u 51. minutu, dok je Srbin u 84. postavio konačan rezultat.

Drugi Srbin iz redova Darmštata, Slobodan Rajković, nije se radovao posle utakmice 21. kola jer je njegov tim poražen kod kuće od Leverkuzena sa 2:1.

Poveo je Darmštat u prvom poluvremenu preko Vagnera, ali je najpre Sulu u 62. minutu postigao autogol, a zatim je i Brant pogodio u 77. za Aspirindžije.

Borusija iz Dortmunda je koliko-toliko zadržala korak u odnosu na Bajern, ali vredi pomenuti da su jedva minimalnim rezultatom (1:0) savladali fenjeraša Hanover. Strelac jedinog gola bio je Mkitarijan u 57. minutu.