Kavani sjajnim golom rastužio Baneta Ivanovića, Benfika u nadoknadi srušila Zenit! (FOTO) (VIDEO)

Domaćini su došli do pobede u obe utakmice osmine finala Lige šampiona

• 5

Pari Sen Žermen i Benfika došli su do pobeda na svom terenu u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona. Parižanima je pobedu doneo Edison Kavani, koji je u 78. minutu postigao gol za konačnih 2:1, dok je meč u Lisabonu rešio Žonas, jedinim golom u 91. minutu meča.

PARI SEN ŽERMEN - ČELSI 2:1

(Ibrahimović 39, Kavani 78- Mikel 45)

PSŽ: Trap, Tijago Silva, David Luiz, Markinjoš, Maksvel, Verati, Lukas, Tijago Mota, Di Marija, Matuidi, Ibrahimović

Čelsi: Kurtoa, Ivanović, Baba Rahman, Kejhil, Aspilikueta, Fabregas, Azar, Mikel, Vilijan, Pedro, Dijego Košta

Pari Sen Žermen je žestoko počeo od samog starta. Imao je inicijativu i igra se uglavnom odvijala pred golom Čelsija, čija je odbrana, na čelu sa kapitenom ekipe Branislavom Ivanovićem bila na velikom iskušenju.

Ređale su se šanse pred golom Kurtoe, ali je on uspevao da sačuva svoju mrežu. Plavci su strpljivo čekali svoju šansu i dočekali su je. Posle sjajne asistencije Baba Rahmana sa leve strane Dijego Košta je imao idealnu šansu. Bio je neometan na pet metara od gola, šutirao je glavom, ali je Trap refleksno odbranio loptu, koja je posle njegove intervencije pogodila prečku.

Parižani su nastavili sa napadima i uspeli su da dođu do gola posle malo sreće nakon slobodnog udarca koji je izveo Zlatan Ibrahimović!

Šveđanin je šutirao snažno, a lopta je u živom zidu pogodila Džon Obi Mikela, promenila je pravac i prevarila Kurtou, koji je krenuo na suprotnu stranu. Kurtoa je morao da vadi loptu iz mreže, iako je pre toga sjajno branio.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije usledio je šok za publiku na Parku prinčeva. I to na isteku prvog poluvremena!

Tragičar kod gola Čelsija uspeo je da se iskupi i da postigne izjednačujući gol u bukvalno poslednjoj sekundi prvog poluvremena.

Odbrana PSŽ-a je smušeno reagovala kod kornera Čelsija, Ibrahimović nije lepo zahvatio loptu glavom u svom šesnaestercu i lopta je došla do Mikela, koji je posle prijema šutirao iz prve i doneo izjednačenje svojoj ekipi.

U drugom poluvremenu je PSŽ žestoko počeo da napada. Želeo je pobedu po svaku cenu. Kurtoa je ipak bio na visini zadatka, kao i Branislav Ivanović, koji je u jednoj izglednoj šansi za Ibrahimovića sjajno reagovao.

Ipak, odbrana Plavaca i Kurtoa poklekli su u 78. minutu, posle gola Kavanija. ''El Matador'' je zatresao mrežu Čelsija samo što je ušao u igru. Iskoristio je sjajan centaršut Di Marije i iz teške situacije proturio loptu Kurtoi kroz noge.

BENFIKA - ZENIT 1:0

(Žonas 90+1)

Benfika: Žulio Cezar, Lindelof, Eliseu, Žardel, Andre Almeida, Samaris, Gaitan, Renato Sančez, Mitroglu, Žonas, Pici

Zenit: Lodigin, Anjukov, Krišito, Lomerts, Garaj, Dani, Šatov, Ćavi Garsija, Vitsel, Hulk, Dzjuba

U Lisabonu je tokom većeg dela meča viđena prava uspavanka. Luka Jović nije bio u konkurenciji za tim, nije se našao ni među rezervistima na klupi.

Ipak, gledaoci na La Lušu su se razbudili od uspavanke u samoj završnici meča, koja je bila veoma uzbudljiva i jedina vredna pomena.

Žonas je u 91. minutu utakmice doneo veliku radost domaćinima. Prilično nezanimljivu utakmicu na La Lušu, za koju su svi mislili da će biti završena bez golova, preokrenuo je u poslednjim trenucima meča. Posle sjajnog centaršuta Gaitana, odlično je reagovao glavom i savladao golmana Zenita, za veliko slavlje u Lisabonu.

Neposredno pre gola Benfike, Krišito je dobio drugi žuti karton i u revanšu će Zenit biti oslabljen neigranjem jednog od ključnih igrača u odbrani.