OLD TRAFORD IMA NOVOG HEROJA: Junajtedov klinac (18) sprečio bruku protiv ''danskog sela'' (VIDEO)

Nije bilo velikih iznenađenja u revanš utakmicama Lige Evrope, a najveća drama viđena je u Mančesteru

• 1

Fudbaleri Junajteda su teškom mukom eliminisali Mitjiland. Heroj ''Crvenih đavola'' bio je 18-godišnji Markus Rašford. Meč je šokantno počeo za navijače na Old Trafordu. Danski tim, koji je u prvoj utakmici sa 2:1, poveo je u 28. minutu revanša.

Sisto je na ivici kaznenog prostora okrenuo nekoliko defanzivaca Mančestera i pogodio pored De Hee za 1:0. Ipak, samo četiri minuta kasnije domaćin se vratio i to autogolom Bodurova, koji je nespretno reagovao posle centaršuta Memfisa Depaja.

Mučenje navijača Junajteda nastavilo se i u finišu prvog poluvremena, kada je Huanu Mati golman Mitjilanda odbranio penal.

U drugih 45 minuta na scenu ''teatra snova'' stupio je Markus Rašford. Najpre je izjednačio rezultat u 64. minutu na dodadavnje Mate, a onda je i rešio meč 15 minuta pre kraja.

U samom finišu goste su dotukli Erera u 87. i Depaj u 90. minutu.

Totehnem je bio ubedljiv protiv Fiorentine sa 3:0 i tako overio plasman u narednu rundu nakon 1:1 iz italije. Dortmund je pobedio Porto i na gostovanju i tako je nastavio sa pohodom na jedini evropski trofej koji nikada nisu osvojili.

Fudbaleri Šahtjora napravili su najveće iznenađenje u revanš mečevima šesnaestine finala Lige Evrope, pošto su u gostima nadigrali Šalke sa 3:0. Ukrajinski ''Rudari'' su, posle remija bez golova na svom terenu, bez problema slavili u Gelzenkirhenu golovima Marlosa, Fereire i Kovalenka.

Plasman u narednu rundu obezbedio je i Lacio, koji je u Rimu trijumfovao protiv Galatasaraja sa 3:1. Za italijanski tim ceo meč odigrali su Milan Biševac i Sergej Milinković-Savić.

Liverpul je opravdao ulogu favorita protiv Augzburga, ali ga je eliminisa teže nego što se očekivalo. Crveni su posle remija bez golova u Nemačkoj slavili na Enfildu minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Džejms Milner sa bele tačke.

Bajer je potvrdio prolaz dalje drugom pobedom nad lisabonskim Sportingom 3:1, kao i Sparta u Krasnodaru 3:0, i Valensija u Beču novim deklasiranjem Rapida 4:0.

Olimpijakos je posle produžetaka ispao od Anderlehta. Crveni iz Pireja su nadoknadili 0:1 iz Brisela, ali su u produžecima primili dva gola i tako se oprostili od Evrope za ovu sezonu.

Rezultati i strelci:

Rezultati:

Mančester Junajted - Mitjiland 5:1 - prvi meč 1:2

(Bodurov 32. autogol, Rašford 63, 75, Erera 87. penal, Memfis 90 - Sisto 27)

Napoli - Viljareal 1:1

(Hamšik 17 - Pinja 59) - prvi meč 1:0.

Totenhem - Fiorentina 3:0 (Mejson 25, Lamela 63, Gonzalo 81. autogol) - prvi meč 1:1

Porto - Borusija Dortmund 0:1 (Kasiljas 23. autogol) - prvi meč 0:2..

Bazel - Sent Etjen 2:1 (Zufi 15, 90 - Sal 89) - prvi meč 2:3.

Molde - Sevilja 1:0 (Hestad 43) - prvi meč 0:3..

Olimpijakos - Anderleht 1:2 (posle produžetaka) - prvi meč 0:1

(Fortunis 29. penal - Ačenpong 103. i 112)

Lokomotiva Moskva - Fenerbahče 1:1 - prvi meč 0:2