Šok u Nemačkoj - Bajern izgubio kod kuće (VIDEO)

Majnc slavio na Alijanc Areni rezultatom 2:1

• 5

Majnc je možda sve, samo ne više inenađenje Bundes lige! Dokaz za to je velika pobeda u Minhenu protiv šampiona i lidera prvenstva Bajerna - 2:1 (1:0).

Junaci trijumfa na Alijanc Areni su Sampeiro i Kordoba koji su pogađali u 26. odnosno 86. minutu, dok je Roben uspeo da se ''ugura'' između tog razmaka pogotkom u 64. minutu.

Činilo se da će Bavarci uspeti da preokrenu rezultat sa poluvremena kada je Holanđanin izjednačio rezultat na 1:1, ali je usledio hladan tuš i pogodak koji je Majnc ostavio u trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona.Ujedno, ovo je i prvi poraz Bavaraca na svom terenu posle 15 mečeva.

Majnc sada ima 39 bodova, koliko i četvrtoplasirana Borusija Menhengladbah koja je ubedljivo savladala Štutgart kod kuće sa 4:0. Dok se jedna Borusija ne raduje što Majnc drži korak, druga slavi. Naravno, u pitanju je ona iz Dortmunda.

Milioneri su slavili protiv Darmštada golovima Ramosa i Durma (2:0) i tako se vratili u borbu za titulu. Sada zaostaju samo pet bodova viška za Bajernom i čekaju ih kod kuće u subotu 5. marta.

Gubitnik kola je Bajer iz Leverkuzena koji je kod kuće doživeo debakl od Verdera. Zeleni su slavili sa 4:1 zahvaljujući het- triku Pizara, dok je Srbin Miloš Veljković odigrao pola sata za goste.