E, ZATO JE NOLE TATA: Kakvi su rezultati Đokovića, a kakvi Federera i Marija posle rođenja deteta

Najbolji teniser sveta je ostvario neverovatne rezultate od kako je postao otac, dok njegovi najveći rivali nisu briljirali

• 11

Novak Đoković je nastavio sa fantastičnom serijom osvajanja najvećih turnira. I na trećem velikom turniru na kome je nastupio podigao je pehar.

Serija igranja u finalima, kao i podizanja pehara traje uveliko još od rođenja njegovog sina Stefana 21. oktobra 2014. godine.

Osvajanjem turnira u Majamiju Novak je postao rekorder kada su u pitanju turniri iz serije 1000, kojih sada ima 28. U Ki Biskejnu mu je put do pehara bio olakšan, pošto su glavni favoriti rano ispali, ili su odustali, poput Federera.

Endi Mari ne liči na sebe od poraza u finalu Australijan opena od Novaka Đokovića, kada je neposredo posle toga postao i otac.

Kapiten Dejvis kup reprezentacije Britanije, Leon Smit istakao je da je rođenje njegove ćerke Sofije uticalo na lošije partije drugog tenisera sveta na turniruma u Indijan Velsu i Majamiju.

- Jasno je da on sada ima druge prioritete i on je pričao otvoreno o tome. Od sada, njemu je porodica na prvom mestu - rekao je Leon Smit.

Slične rezultate nakon što je postao otac postizao je i Rodžer Federer, koji se i prilikom rođenja bliznakinja 24. jula 2009. godine, kao i posle dobijanja blizanaca 6. maja 2014. godine.

Prvi Federerov turnir nakon što je postao otac bio je na Mastersu u Kanadi i tada se susreo sa ranom eliminacijom za njega, pošto je u tom trenutku bio na vrhuncu forme, a prethodno je osvojio Rolan Garos i Vimbldon.

Ipak u Montrealu je poražen od Conge u četvrtfinalu.

Kasnije je osvojio Sinsinati, ali je izgubio finale US Opena od Huan Martina Del Potra.

Od tada je počeo pad Federera, koji je u sezoni u dvorani doživeo totalni debakl. Izgubio je svom rodnom Bazelu od Novaka Đokovića, zatim je u prvom meču u Parizu poražen od Žulijena Benetoa, a zatim i od Davidenka u polufinalu Mastersa osam najboljih u Londonu.

Slične rezultate Federer je zabeležio i posle rođenja sinova Lea i Lenija.

Doživeo je šokantan poraz u prvom kolu Rima od Žeremija Šardija neposredno posle porođaja svoje žene. Takođe, nakon toga je poražen od u 4. kolu Rolan Garosa od Ernesta Gulbisa.

Rezultati Đokovića posle rođenja sina Stefana:

- Osvojio Masters u Parizu pa Masters kup u Londonu uz skor 10:0 završio sezonu u 2014. godini od rođenja Stefana.

- Bio u svakom finalu (18) svih velikih turnira od tada do danas i osvojio četiri Gren slema i 11 Mastersa.

Rezultati Marija posle rođenja ćerke Sofije:

- Poraz u 3. kolu Indijan Velsa od Federika Delbonisa.

- Poraz u 3. kolu Majamija od Grigora Dimitrova.

Rezultati Federera posle rođenja ćerki Majle Rouz i Šarlen Rive 2009. godine:

- Poraz u četvrtfinalu Mastersa u Kanadi od Conge.

- Osvajanje Sinsinatija.

- Poraz u finalu US Opena od Del Potra.

- Poraz u finalu Bazela od Novaka Đokovića.

- Poraz od Del Potra u grupi na Masters kupu, pa poraz od Davidenka u polufinalu.