LUD LONDONSKI DERBI: Vest Hem dao više golova, ali nije pobedio Arsenal! (VIDEO)

Spektakularna utakmica u Londonskom derbiju, gde je viđeno čak šest golova koji su priznati, ali i jedan koji nije

• 0

Prva utakmica 33. kola Premijer lige donela je spektakularnu utakmicu. Vest Hem i Arsenal su remizirali, a meč je obeležio fantastični Endi Kerol, koji je postigao tri gola.

Arsenal je u 35. minutu vodio sa 2:0 golovima Ozila i Sančeza, i već tada se nije naslućivalo da ćemo do kraja meča videti pravo ludilo.

Vest Hem je preko neverovatnog Endija Kerola, koji je postigao het-trik, izjednačio za samo tri minuta u finišu prvog poluvremena, da bi početkom drugog dela igre i potpuno preokrenuo rezultat za delirijum među navijačima ''Čekićara''. Ipak, Arsenal je uspeo da izjednači i izvuče bod u derbiju Londona.

Vest Hem je i oštećen, pošto gol Lansinija nije priznat u 14. minutu, dok je prvi gol Arsenala bio diskutabilan.

Ozil je doneo prednost Tobdžijama u 18. minutu, a domaćini su se bunili da je Nemac bio u ofsajd poziciji pre nego što je dobio loptu od Ivobija.

Ivobi je asistirao i za drugi gol Arsenala, kada je ''spojio sa golom'' Aleksisa Sančeza, koji je to iskoristio.

Bio je sam finiš poluvremena kada se razgoropadio Endi Kerol! Visoki napadač je prvi gol postigao glavom u 44. minutu.

Samo tri minuta kasnije u drugom minutu produžetka Kerol je postigao sjajan gol. Najpre je traljavo zahvatio loptu, ali mu se ona odbila i on je iz polumakazica volejem matirao Ospinu.

Kerol je het-trik upotpunio u 52. minutu i to je najbrži het trik ove sezone, pošto je postignut u razmaku od osam minuta aktivne igre.

Arsenal je uspeo da izvuče bod golom Lorana Koščelnog u 71. minutu, ali Arsenalu bod nije doneo mnogo, pošto za Lesterom zaostaje 10 bodova.